in ,

Konut kredisi çekmek isteyenlere müjde ! Devletten geri ödemesiz hibe desteği !

2020 Yılında Devlet Konut Alacak

Konut kredisi çekmek isteyenlere müjde

Yatırım yapacak kişilere özel 82 bin TL destek veriyor. Bu hibe desteği için geri ödeme koşulu bulunmuyor. İşte konut kredi desteği ile ilgili ayrıntılar..

Devlet tarafından belirlenen bankalardan kendileri için konut hesabı açan kişilerin, her ay düzenli olarak belirli bir birikim yapması gerekiyor. Böylece devletten geri ödemesiz hibe desteği almaya hak kazanıyorlar.

Bu hesabı açan kişilere hesap açma ay miktarına göre bir ücret ödeniyor. 36 ve 47 ay arasında hesap sahibi olan kişilere 24 bin 741 TL destek veriliyor. 48 ve 59 ay aralığında hesap sahibi olan kişilere yüzde 18′ lik oran ile 26 bin 645 TL azami tutar ödeniyor. 60 ay ve üzerinde hesap sahibi olan kişilere ise 28 bin 548 TL ödeme yapılıyor. Evlenecek çiftlerin her ikisinde de bir hesap varsa  57 bin TL ye kadar destek sağlanıyor.

Hibe desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin bankalar üzerinden hesap açtırması gerekiyor. Ödenecek tutar hesapların açık kalma süresine göre artış gösteriyor. Her bankadan konut destek hesabı acılabiliyor ancak ödemeler devletin belirlediği bankalardan yapılabiliyor.

Bu destekten faydalanmak isteyen kişilerin her ay düzenli birikim yapmasına dikkat ediliyor.

Geri ödemesiz devlet desteği ile konut almak isteyen herkes en az 3 yıl hesaplarının açık olma koşulu ile devlet desteğinden yararlanabiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ’nin Taksit Açıklaması Kafa Karıştırdı voorgo

TOKİ’nin Taksit Açıklaması Kafa Karıştırdı.

Tapu Tescil ve İptal Davaları, Kazandırıcı Zamanaşımı voorgo.com

Tapu Tescil ve İptal Davaları, Kazandırıcı Zamanaşımı