in ,

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

Bankalar, faiz oranlarını güncelledi. Kamu bankaları ve özel bankaların konut kredisi faiz oranları…

Merkez Bankası tarafından açıklanan politika faiz oranı kararı akabinde ne yazık ki bazı bankalar kredi faiz oranlarını artırdı. Devlet bankalarının konut kredisi faiz oranları sabit tutulurken bazı özel bankalarda ise artış yaşanmaya devam ediyor.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA…

Bankaların konut kredisi faiz oranları Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından açıklanan faiz kararı akabinde beklendiği üzere güncellendi. Yapılan güncellemede kamu bankaları bir değişikliğe gitmezken özel bankaların bazılarında ise ne yazık ki faiz oranlarında yaşanan yükseliş devam etti.

Kredi çekerek konut sahibi olmak gün geçtikçe biraz daha zorlaşmaya devam ediyor. Son güncellemeler ışığında ideal konut kredisi veren banka Vakıfbank olurken en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1,32 olarak ilan edildi.

En düşük faiz oranı ile konut kredisi veren kamu bankası Vakıfbank, en düşük faiz oranı ile konut kredisi veren özel banka ise 1,39 faiz oranı ile Akbank oldu.

En yüksek konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2,09 olarak bu oranı uygulayan HSBC Bank ve Şekerbank…

DEVLET BANKALARININ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Kamu bankası statüsünde hizmet veren Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı için yüzde 1,37 seviyesini uygularken Halkbank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,38 olarak korundu. Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,32 olarak revize edildi. Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 0,93 ve Vakıfbank yeşil konut konut kredisi kampanyası faiz oranı ise yüzde 1,25 olarak ilan edildi.

Ne düşünüyorsunuz?

288 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Zonguldak’ta 51 Konut Tahliye Edildi

Konya’da 42 Adet Taşınmaz İhale İle Satılacak