in ,

Konut Kredisinde Yapılandırma Umudu

Kampanya öncesi yüksek faizle konut kredisi çeken vatandaşlar, kredilerinde yapılandırma olup olmayacağını merak ediyor.

Konut Kredisinde Yapılandırma Umudu voorgo

Türkiye’de de koronavirüsün baş gösterdiği Mart ayından beri vatandaşlar ekonomik zorluklarla karşılaştı. İşletme sahipleri işlerine devam edemezken gelir kaybı yaşadı.

Bazı vatandaşlar salgının baş gösterdiği ilk zamanlarda işten çıkarıldı. Peki bu zorlu süreçte kredi borcunu ödemekte zorluk çeken vatandaşların merak ettiği gibi konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Salgın nedeniyle artış yaşanan işten çıkarmalara istinaden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla işten çıkarmalar 3 ay uzatıldı ve son alınan kararla da sürenin 3 ay daha uzatılmasına karar verildi.

Pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirilen dönemlerde ve Türkiye genelinde büyük ve ufak işletmelerin nerdeyse hepsi üretime ara verirken ekonomik olarak firmalar zor durumda kaldı. Bazı firmalarda işçiler ücretsiz izine çıkarılırken esnaf ise dükkanlarını kapattı. Kazanç sağlayamayan vatandaşlar kredi borçlarını da ödemekte zorluk çekiyor.

Vatandaşların en fazla merak ettiği konu ise kredilerde yapılandırma olup olmayacağı…

Kamu bankaları konutta kredi faizini 0,64’e düşürürken bilhassa diğer bankalardan alınan kredilerin kendi bankalarına geçirilemeyeceğini duyurdular. Böylelikle özel bankada hala yüksek olan faizli krediler düşük faizli kamu bankalarına taşınamayacak.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) 23 Temmuz’da toplantı yapacak ve faiz kararını açıklayacak.Bu karara göre kredi faizleri yeni biçimini alacak.

Ne düşünüyorsunuz?

129 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Salgından Korunmak için Bodrum'dan Villa Aldı-voorgo-com

Salgından Korunmak için Bodrum’dan Villa Aldı

Villadan Sonra Rezidansını da Sattı voorgo.com

Villadan Sonra Rezidansını da Sattı!