in , ,

Konut Kredisinde Yeni Faiz Desteği !

7 bankadan anlaşmalı konut kredisi kampanyası…

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ DESTEĞİ SAĞLAYACAK !

Kentsel dönüşümü teşvik etmek amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm faiz desteği sağlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güçlendirme kredisi, konut yapım kredisi, konut edinme kredisi kapsamında 400 baz puan, işyeri yapım kredisi ve işyeri edinme kredisi kapsamında ise 300 baz puan faiz indirimi yapılacağını duyurdu.

Düzenlenen kampanyadan faydalanmak isteyen kişilerin oturdukları taşınmazın kentsel dönüşüm riskli yapı raporu olması veya kentsel dönüşüm riskli alan ilan edilen yerde bulunması, evin anlaşmalı olarak kentsel dönüşüme verilmesi ve kentsel dönüşüm kira yardımı desteği alınmaması gerekiyor.

7 BANKADAN ANLAŞMALI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI !

Düzenlenen kampanya kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen destekten faydalanmak isteyen kişilere Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası’ndan destek sağlanıyor.

Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 0.96, Halkbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 1.15 ve Akbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 1,06 olarak uygulanıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

112 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

4 İlde Acele Kamulaştırma Kararı Alındı

Filyos Limanı Ne Zaman Açılacak ?