in

Konut Sigortasında Kapsam Dışında Kalan Hasarlar

Konut sigortası hangi durumlarda zararı karşılamıyor ?

Türkiye’de en fazla yaptırılan sigortalardan biri de konut sigortası. Konutu ve konutun içindeki eşyaları koruma hakkında, konut sigortasında bazı özel durumlar yer alıyor. Konutların ve eşyaların güvenliğini sağlamak adına yaptırılan bu sigorta bazı durumlarda oluşan hasarları karşılamıyor.

Evine konut sigortası yaptıran bir kişi yangın, deprem, fırtına, sel ve su baskını gibi durumlar sonucu oluşan zararlar için ödeme alır. Ancak bazı zararlar, sigorta kapsamının dışında bırakılıyor.

İşte kapsam dışı olan durumlar !

. Yangın ve benzeri bir durum olmadan sigorta altında olan ürünlerin kendi kusurlarından ya da kendi bünyelerinde yaşanan bozulmalar sebebiyle meydana gelen zararlar.

. Elektrikle çalışan birçok motor, elektronik alet, cihaz, tesisat ve kordonlarının kısa devre, topraklama, voltaj iniş çıkışlarından dolayı yaşanan zararlar.

. Alçak basınç sebebiyle içe çökme, yırtılma ve bu tür diğer deformansyonlar, mekanik problemler nedeni ile oluşan hasarlar.

. Konut sigortası savaş, savaş olayları, ihtilal, isyan gibi olaylarda oluşan zararlar, birçok nükleer  yakıttan ya da nükleer yakıtın yanması sonucu nükleer atıklardan oluşan zararlar.

Ne düşünüyorsunuz?

321 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kredi Faizlerinde Son Durum !

Ali Ağaoğlu 4 Bin Kişilik Cami Yaptırdı