in

Konya Büyükşehir Belediyesi İhale İle Arsa Satışı Yapacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan bir adet arsa ihale ile satışa çıkarıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Resmi Gazete’de arsa satış ilanı yayımladı. Satışa çıkarılan arsa için ihaleye dair tüm detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsa ihalesinin 7 Eylül 2021 tarihinde ve saat 15:00’da yapılacağı açıklandı.

İhale tekliflerinin, 7 Eylül 2021 tarihinde saat 11:00’e kadar teslim edilmesi gerekiyor.

Belediye encümeni tarafından yapılacak olan bu arsa satış ihalesinin Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda kapalı teklif usulü ile gerçekleştirileceği açıklandı.

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI !

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkardığı arsa, Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi 24649 Ada 4 Parselde bulunuyor. 5.788 metrekarelik büyüklüğü olan arsanın imar durumunun ise “Sanayi Tesis Alanı” olduğu ifade edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, satışa çıkarılan arsa için 4 Milyon 650 Bin TL muhammen bedel belirledi. İhale katılımcıları bu bedeli esas alarak ihale tekliflerini sunacaklar. İhaleye katılmak isteyenlerin, tekliflerini teslim etmeden önce Konya Büyükşehir Belediyesi’ne 139.500 TL’lik geçici teminat bedelini ödemeleri gerekiyor.

Kapalı teklif usulü ile Konya Büyükşehir Belediyesi encümeni tarafından yapılacak olan arsa satış ihalesini kazanacak gerçek ya da tüzel kişiler, tekliflerinde yazılı olan ihale bedelini peşin ödeyebilecekleri gibi taksitli ödeme imkanı da elde edebilecekler. Buna göre taksitle ödemeyi seçenler bunu 24 taksitle yapabilecekler. Ancak ilk taksit peşin olarak ödenecek. Ayrıca ihaleyi kazanan katılımcı, bu arsanın satış ve devir işlemlerinde KDV’den muaf olacak.

Ne düşünüyorsunuz?

115 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Halkbank’tan Özel Konut Kredisi Kampanyası

Tarla Ve Arsa Kredisi Nasıl Alınır ?