in ,

Konya’da Hazineye Ait Arsaların Satışı Yapılacak !

İhale, 16 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Konya ili Çumra İlçesi Arıkören mahallesinde bulunan ve hazineye ait olan arsalar ihale ile satılacak. Söz konusu satışlar için başvuruda bulunacak olanların ihale şartnamelerine nasıl ulaşacakları ve müracaat işlemleri il milli emlak şefliği tarafından ilan edildi.

Konut İmarlı Arsaların Satışı Yapılacak

İhale duyurusunda satışı yapılacak olan gayrimenkullerin tüm özellikleri aktarıldı. Konya ili Çumra İlçesi Arıkören mahallesinde bulunan arsa satışları İlçe Milli Emlak Şefliği tarafından gerçekleştirilecek. Mart ayı içerisinde müracaatları alacak olan kurum daha sonra ihale başvurusu yapan adaylar için açık artırma düzenleyecek. Açık artırma akabinde en yüksek teklifi verenler, arsaları almaya hak kazanacak.

Satışa Çıkarılan Gayrimenkullerin Özellikleri

Satışa çıkarılan gayrimenkuller konut imarlı arsa durumunda ! Arsaların büyüklükleri 4 bin 18 metrekareden 6 bin 629 metrekare arasında değişiyor. Satışı yapılacak arsaların sayısı 11 olarak ilan edildi. Arsalar için talep edilen muhammen bedeller 123 bin TL’den başlıyor. Fiyatlar arsanın konumuna ve büyüklüğüne göre 201 bin TL’ye kadar ulaşıyor.

Fiyat Tablosu

Konya ili Çumra İlçesi Milli Emlak Şefliği tarafından yayımlanan muhammen fiyat tablosu ve arsaların büyüklüklerine dair detaylar…

İhale Başvuru İşlemleri

Milli Emlak Şefliği söz konusu arsa satışları için başvuru kılavuzu yayımladı. İhaleye dair detaylar ilk olarak Milli Emlak Müdürlüğünün sitesinden öğrenilebilir. İhaleye katılacak olanlar Çumra İlçe Milli Emlak Şefliğinden ihale şartnamesini alacaklar. Arsalar için belirlenen geçici teminat bedellerini ödeyecek olan vatandaşlar, daha sonra şartnamede ilan edilen tüm evraklarla müracaatlarını yapabilecekler.

Başvuru işlemleri şahsen ya da posta yoluyla yapılabilecek. Kurum posta yoluyla başvuruda bulunacaklara uyarıda bulundu. “Teklifler posta ile iadeli taahhütlü olarak gönderilebilir. Posta ile gönderilen tekliflerin ilanda belirtilen ihale saatine kadar Komisyon Başkanlığına ulaşması şarttır. Postayla gönderilen teklifler son ve kesin teklif olarak kabul edilecektir. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.”

İhale Tarihi

11 adet konut imarlı arsa satışı için ihale işlemleri 16 Mart tarihinde yapılacak. Sabah saatlerinde başlayacak olan ihale işlemleri aynı gün öğleden sonra devam edecek. Konut imarlı arsa satışları düzenlenecek ihale işlemlerine katılmak isteyecekler müracaatlarını ihale tarihinden önce kuruma iletecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

111 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Vergi Hesabı Değişti !

Tapu Sicilindeki Kısıtlamalar Elektronik Ortama Taşınıyor !