in

Listede İlk Sırada İran Var !

Temmuz ayında uluslararası yatırımcıya toplamda 2 bin 772 ev satıldı. Akbal, uluslararası yatırımcıya ev satışlarında sağlık tesisleriyle entegre yapıların ön plana çıkacağı yönündeki beklentisini paylaştı.

Listede İlk Sırada İran Var voorgo.com

Temmuz ayında uluslararası yatırımcıya toplamda 2 bin 772 ev satıldı. Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği Başkanı Ömer Faruk Akbal, pandemiye rağmen uluslararası yatırımcıya yapılan konut satışının artarak devam ettiğini açıkladı.

Uluslararası yatırımcıya Haziran ayında bin 679 konut satışının yapıldığını,Temmuz ayında bu satışın 2 bin 772’ye çıktığını belirten Akbal, uluslararası uçuşların artması ile pandeminin yarattığı olumsuz tablonun ortadan kalkmaya başladığına, satışların Ağustos ayında da artmaya devam ettiğine dikkat çekti. ”Pandeminin de etkisiyle şehir merkezinden uzaklaşarak doğayla iç içe olan konutlara istek arttı. Sağlık tesisleriyle entegre yapıların pandemiyle birlikte ön plana çıkmasını bekliyoruz” dedi.

İLK SIRADA İRAN VAR!

GİGDER Başkanı Akbal, ”Uluslararası yatırımcıya yapılan konut satışlarında, Temmuz 2020’de ilk sırada bin 46 konut satışı ile mega kent İstanbul yer aldı. İstanbul’u,  Antalya (615), Ankara (230), Mersin (101) ve Yalova (88) takip etti.Ülke uyruklarına göre en fazla konut satışı ise İran vatandaşlarına yapıldı.İran vatandaşları Türkiye’den Temmuz ayında 540 konut satın aldı. İran’ı sırayla, Irak (388), Rusya Federasyonu (154), Afganistan (149) ve Almanya (143) izledi” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

78 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Dava Açmadan Önce Arabulucuya Başvurulacak voorgo.com

Dava Açmadan Önce Arabulucuya Başvurulacak.

Dava Açmadan Önce Arabulucuya Başvurulacak voorgo

24 Milyon Vatandaşımızın Huzurla Uyumasını Sağladık !