in , ,

Lojman Satışı Yapılan İller

İlanlara dair liste ve lojman satışları için alım ve satım sürecinin nasıl işlediğine dair detaylar…

Kamu kurumlarının lojman satışları devam ediyor. Son duyurular kapsamında yurdun farklı il ve ilçelerinde bulunan kamu konutları ihale ile satılacak. İlanların çoğunluğu belediye başkanlıkları ve il emlak müdürlükleri tarafından duyurulurken farklı kurumların satış ilanları da mevcut.

Kamu Konutu Satış İlanları

Kamu konutu almak isteyenler için güncel satış duyuruları devam ediyor. Halen başvuru aşamasında olan kamu konutlarının güncel satış ilanları haberimizde…

Yayımlanan duyurulara göre farklı özelliklerde kamu konutu satışı yapacağını açıklayan kurumların bulundukları iller arasında “Rize, Manisa, Adıyaman, Kocaeli, Antalya, Kütahya, Mersin, Ankara, İstanbul, Eskişehir” bulunuyor.

Kamu konutu satışı ilanlarında en çok alım ilanı Kocaeli için olurken Mersin için de çok sayıda kamu konutu satış duyurusu bulunuyor.

Kurumlar kamu konutu satışlarında satışa çıkardıkları daireler için belli bir tutarda muhammen bedel belirliyorlar. Bu bedel üzerinden ihaleye çıkarılan konutlar teklif gelmemesi halinde bu fiyat üzerinden satılıyor. Ancak ihaleye katılım yüksek olursa kamu konutları en yüksek teklif üzerinden satılıyor.

Körfez Belediyesine Ait 5 Konut Satışı – 130 Bin TL’ye 3+1 Daire

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Konut Satış İlanı

Ankara Polatlı Belediyesi 4+1 Daire Satışı

Rize Kamu Konutu Satış İlanı

İhale Başvuru İşlemleri

Kamu konutları için belirlenen muhammen bedel üzerinden ihaleye katılacak adaylar bir geçici teminat bedeli öderler. Talep edilen ödeme yapıldıktan sonra ihale düzenleyecek olan kuruma istenilen diğer evraklar teslim edilir. Başvurular bu yolla tamamlanır. İhale detayları, kurum emlak müdürlükleri ya da ihale birimlerinden öğrenilir.

Çok sayıda banka lojman kredisi imkanı sunuyor. Bu krediler ile 120 ay vadeli ve özel indirimli kredi kullanmak mümkün. Kamu konutu alacak olanlar lojman kredilerinden faydalanabilir ve taksitle konut sahibi olabilirler.

Ne düşünüyorsunuz?

116 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Lüks Konut Vergisi Talepleri Artırdı

Emlak Konut GYO’dan Cazip Ödeme Seçenekleriyle Yatırım Fırsatı !