in ,

Manisa Merkez Revizyon İmar Planları Askıda

Manisa’nın şehir merkezindeki mahalleleri içine alan yeni imar planları bir ay süreyle askıda kalacak.

Manisa’nın 32 yıldır kanayan yarası haline gelen imar probleminin çözüme kavuşturmak amacıyla uzun ve yoğun çalışmalar sonucunda hazırlanan ve Temmuz ayı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen 1/5000 ölçekli ilave ve düzeltme nazım imar planları, 16 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla Kültür Sitesi’nde askıya çıktı. Manisa’nın şehir merkezindeki mahalleleri içine alan yeni imar planları bir ay süreyle askıda kalacak.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde hazırlanan 1/5000 ölçekli ilave ve düzeltme nazım imar planları Kültür Sitesi’nde askıya çıkarıldı. Manisa şehir merkezindeki Şehzadeler (1. Anafartalar, 2. Anafartalar, Adnan Menderes, Adakale, Akpınar, Ahmet Bedevi, Dere, Akıncılar, Alaybey, Göktaşlı, Arda, Çarşı, Dilşikar, Dinçer, Ege, Yarhasanlar, İbrahim Çelebi, Kazım Karabekir, Kuşlubahçe, Mimar Sinan, Nişancıpaşa, Nurlupınar, Peker, Sakarya, Saruhan, Şehitler, Tunca, Turgut Özal, Utku ); ve Yunusemre (50. Yıl, 75. Yıl, Akgedik, Akmescit, Atatürk, Ayni Ali, Barbaros, Cumhuriyet, Evrenos, Fatih, Gürle, Güzelyurt, Hafsa Sultan, Karaali, Kayapınar, Kaynak, Keçiliköy, Kuyualan, Lalapaşa, Fevzi Çakmak, Merkez Efendi, Muradiye, Mutlu, Spil, Tevfikiye, Topçu Asım, Uncubozköy, Uzunburun, Yağcılar ve Yeni Mahalle) olmak suretiyle 59 mahalleyi içine alan yeni imar planları, 30 gün süreyle askıda kalacak. Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında oy birliği ile kabul edilen 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile ilgili bilgi almak isteyenler, Kültür Sitesi’nde hazır bulunan İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı yetkili personellerinden ve Manisa Büyükşehir Belediyesi web sitesinden bilgi alabilecekler. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’ndan konu ile ilgili yapılan bilgilendirmede; Kültür Sitesi’ne gelen vatandaşların imar durumları ile ilgili bilgi almak için tapu evrakı ve kimlik ibrazı ile başvuruda bulunabilecekleri ifade edildi.

Gökçe: “Beldeden dönüşen 12 mahalle ilk etapta yer almıyor”

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Ünsel Gökçe, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Temmuz ayı meclisinde bahsettiği 2. Etap çalışmaları ile ilgili oluşan yanlış algılamalara yönelik açıklama yaptı. İlk etaptaki çalışmaların Manisa merkezindeki mahalleleri kapsamına girdiğinin önemini vurgulayan Gökçe, Aşağıçobanisa, Yukarıçobanisa, Hacıhaliller, Hamzabeyli, Karaağaçlı, Yeniköy, Karaoğlanlı, Sancaklıbozköy, Sancaklıiğdecik, Selimşahlar, Üçpınar ve Gülbahçe olmak suretiyle 12 mahalleye yönelik düzenlemelerin ilk etapta yer almadığını açıkladı. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Ünsel Gökçe, “2. Etap çalışmaları için kurum görüşleri ve kamu faydası çalışmaları devam etmektedir. Başkanımız Cengiz Ergün’ün Temmuz ayı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ikinci etap olarak saydığı mahalleleri, bazı vatandaşlarımız yanlış algılamış ve bu yönde belediyemize talepler gelmiştir. Vatandaşlarımızı bu hususta bilgilendirmek istedik. İlk etap çalışmaları arasında sadece Manisa şehir merkezi bulunmaktadır. Adı geçen 12 mahalle ilk etap çalışmaları arasında bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

98 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gültepe Bölgesinin Ardından Beştepeler Bölgesinin de İmar Planları Onaylandı

Selden Etkilenen Rize’de Yeni Konut Projeleri Hazırlanıyor