in , ,

Mansur Yavaş’tan Kentsel Dönüşüm Müjdesi !

Mansur Yavaş, Ankara Mamak’ta kentsel dönüşüm projelerine ilişkin açıklamalar yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Mamak’ta kentsel dönüşüm projelerine başlanacağını duyurdu. Projelerin tamamlanacağını ilan eden Yavaş, ihalelerin önümüzdeki dönemde gerçekleştirileceğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kendi kaynaklarını kullanarak kentsel dönüşüm uygulamasını başlattı.

Kentsel dönüşüm projelerinin ilk ayağı ise Ankara Mamak olacak. Mamak’ta bulunan binlerce konut için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi projede sona geldi. Proje aşamasının tamamlanmasının sonrasında konuya dair açıklama Mansur Yavaş’tan geldi.

Mamak’ta 4477 Konut Kentsel Dönüşüme Alınıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak sürece dair bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Mansur Yavaş paylaşımında hem projenin ne aşamada olduğunu hemde ihale tarihine dair bilgiler verdi.

Mansur Yavaş açıklamasında “Mamak Kentsel Dönüşüm projemizde, kendi imkanlarımızla 2 milyar TL’yi aşkın bütçeyle yapacağımız 4477 konut için harekete geçtik. Projemizi tamamladık. Mart ayında ise ihalemizi yapıyoruz. Hak sahiplerinin yüzü gülsün. Başkent’e yakışan yaşam alanlarını onlarla buluşturacağız.” şeklinde konuştu.

Süreç Nasıl İşleyecek ?

Kentsel dönüşüm kapsamına alınan konutlar için en kritik aşamaların başında ihale geliyor. Mart ayında tamamlanacak ihale sürecinin sonrasında ihaleyi kazanan firma ilk çalışmalara başlayacak. Tahliye işlemlerinin sonrasında da yıkım ve inşaat süreci başlayacak.

Ne düşünüyorsunuz?

186 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Canlı Yayında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Modern Mimari Nedir ?