in , ,

Matematik Dehaları İçin Çeşme’de Yeni Proje

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Matematik Atölyesini Çeşme’de faaliyete geçirdi.

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 4 üniversitenin matematik bölümünün desteği sayesinde Matematik Atölyesini Çeşme’de faaliyete geçirdi.

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çeşme-İzleme-Geliştirme ve İnovasyon (ÇİZGİ) projesi kapsamında, Reisdere TOKİ’de bulunan 15 Temmuz Şehitler Ortaokulunda Matematik Atölyesi açıldı. Matematik Atölyesine, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi’nin matematik bölümlerinin destek vereceği açıklandı.

Projenin oluşum sürecinde danışmanlık ve birçok yayının tedariği konusu ile ilgili Prof. Dr. Rıfat Yıldız’a, eğitmen eğitimi konusunda da Doç. Dr. Emre Evçimen’e teşekkür eden Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, Matematik Atölyesi’nin açıldığını, “Bir hayalim daha gerçek oldu” şeklinde duyurdu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çöker, sosyal medya sayfasında yaptığı paylaşımda, “Bugüne kadarki çalışmalarımız arasında en iddialı olan buydu diyebilirim” diye belirterek, Matematik Atölyesi’nin öğretici eğitimlerinin tamamlandığını ve 3 yıllık programın hazır olduğunu yazdı. Okul Müdürü ve proje koordinatörü Serdar Alaca ise “Daha önce Bayburt ve Nevşehir’de yapılan pilot çalışmalarda yüzde 98’lik oranda bir başarı sağlandı. Buradaki uygulamamız biraz daha tasarlanmış hali ile 3 yıl sürecek. İçeriğinde; matematik, zeka oyunları, STEM, edebiyat, drama ve müzik dallarını ihtiva eden müfredatta, sistematik ve disiplinler arası bir öğretim metodu uygulanacak. Öğrenci seçiminde analitik düşünme yeteneği akranlarına oranla daha ileri seviye öğrencilerin temel alındığı uygulamada; 3 yıl boyunca Matematik Olimpiyatları seviyesinde sorun çözme, sonuca ulaşma ve oyun temelli eğitim metotları uygulanacak” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

195 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İkamet Şartı Olmayan Toki Konutları

Bireysel Emekliler Toki Konutlarına Başvuru Yapabilir mi ?