in ,

Merkez Isparta Projesi İçin Geri Sayım Başladı

1 Milyon 258 Bin 500 Metrekarelik Alanda Yeni Yaşam Alanı Kurulacak

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in vizyon projeleri arasında bulunan Merkez Isparta Projesi için artık geri sayım başladı. Yıllardır imara açılması beklenen ITSO Ekonomi Kampusu karşısında kalan Modernevler ve Anadolu Mahallesinin devamı olan 1 milyon 258 bin 500 metrekarelik alanda geleceğin Isparta’sı yapılacak.

İmar planı revizyonu yapılan Merkez Isparta Projesinde, 13 bin kişinin yaşayabileceği konut alanları, belediye hizmet binası, cami, okullar, sağlık alanları ile yürüyüş ve bisiklet yolları, ofis ve yaşam alanları bulunuyor. Proje kapsamında 100 metre genişliğinde ve bir kilometre uzunluğunda bir kent parkı ile yine 30 bin metrekarelik kent meydanı, 4 bin araçlık yeraltı otoparkları yer alıyor.

Isparta halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde planlanan Merkez Isparta Projesi hakkında Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen bölgede arazileri bulunan vatandaşlarla bir araya geldi. 500’e yakın mülk sahibinin bulunduğu alan hakkında toplantılar, pandemi sürecinden dolayı 100’er kişilik guruplar durumunda 5 oturumda gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediye bürokratları ve ilk guruptaki 100 kişilik mülk sahibinin bir araya geldiği toplantıda proje ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, mevcut alanın en iyi şekilde hizmete sunulabilmesi amacıyla göreve geldiği günden buyana bir çalışma içerisine girdiklerini ifade etti.

Başdeğirmen, “Burayı gönül rızasıyla, karşılıklı anlaşarak, doğruyu bulabileceğimiz ve hizmeti yapabileceğimiz şekle getirebilirsek bu işi yapacağız. Bizler size anlatacağız, araziler sizin, yapmak istediğimiz projeyi hep birlikte kabul edersek hayata geçirebileceğiz. Bunun için istişareye önem veriyoruz.”

“Amacımız Türkiye’ye Örnek Yeni Bir Kent Yapmak”

BELMAŞ aracılığıyla yürütülecek projeyle Türkiye’ye örnek bir yaşam alanı oluşturmak istediklerini belirten Başkan Başdeğirmen, mülk sahiplerinin gönül rızasıyla onay vermesinin sonrasında projeye hemen başlayabileceklerini belirtti.

Başdeğirmen, “Amacımız Isparta’mıza yakışır, Türkiye’ye örnek yeni bir kent yapmak. Mimarisiyle, altyapısıyla, üst yapısıyla yapılması gereken ne varsa en güzel şekilde ortaya koyarak, sizin modern daire ve işyerlerine sahip olmanızı sağlamak hem de satabilmenizi sağlayabilecek çalışmalar yapmaktır. Bu çalışmalara muvafakatnamelerin verilmesiyle birlikte başlarız. Muvafakatları alıp 18 programını yapmaya başladığımızdan 4-5 ay sonra arsalarınızı size inşaat yapacak şekilde veririz” dedi.

Arazi Sahiplerinden Destek

Mevcut arazilerin dedelerden, atalardan kalan bir yer olduğunu söyleyen Başkan Başdeğirmen’e mülk sahipleri de projenin uygulanması yönünde destek verdi. Arazi sahipleri ne kendilerinin ne de atalarının uzun yıllardan beri o bölgeyi hiçbir şekilde değerlendiremediklerini dile getirerek, Başkan Başdeğirmen’in bu girişimleriyle kendilerine umut ışığı yaktığını ifade ettiler. Arazi sahipleri de yaptıkları değerlendirmelerde arazilerinin atalarından kaldığını 6-7 kuşak öncesinden geldiğini belirterek mağdur olduklarını kaydettiler. Arazi sahipleri, “Bizlere umut ışığı yaktınız. Projeye kalpten inanıyor ve size güveniyoruz. Özveriyle projenin hazırlandığını ve dürüst bir çalışma olduğunun bilincindeyiz. Bugüne kadar yaptığınız çalışmalarda gördük ki, vatandaşı mağdur etmiyorsunuz, kamu hizmetini yürütmeye çalışıyorsunuz. Hizmetlerinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çok iyi düşünülmüş bir proje. Ankara’da yaşıyorum, bu proje Ankara’daki projelerle yarışır olağanüstü bir proje. İyi ki diğer dönemlerde olmamış, sizin döneminizde olmuş. İnşallah isminiz altın harflerle tarihe kazınacak. Bu projenin uygulanmasında bizlerin görüşlerine başvurulmasını çok önemsiyoruz. Bizim gönül rızamız alınarak bu proje hayata geçiriliyor. Bu yönetimi başa getirenlerden Allah razı olsun. Halka hizmet böyle olur. Mağdur etmeden, halkın talebiyle böyle kararlar almak çok güzel.” görüşlerinde bulundular.

Ne düşünüyorsunuz?

87 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

SGK’ya Ait 17 Gayrimenkul Satışa Çıkarıldı

Vatandaşın Kanal İstanbul Projesine Olan Desteği Azaldı !