in

Mersin Ve Hatay’da Acele Kamulaştırma Kararı Alındı

Hatay ve Mersin illerinde yapılacak enerji nakil hatları için acele kamulaştırma kararı alınan yerlerin listesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Enerji nakil hattı projeleri için Mersin ve Hatay illerinde acele kamulaştırma kararı çıktı. İlgili karar gereği bu iki ilde yapılacak gayrimenkul kamulaştırması ile ilgili detaylar bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Ülke genelinde sürdürülen birçok kamu projesi kapsamında hayata geçirilecek enerji iletim hatlarının yapımı amacıyla gayrimenkul kamulaştırmalarına her gün yenileri ekleniyor. Bu kapsamda Hatay ve Mersin illerinde yürütülen projeler için taşınmaz kamulaştırması gerçekleştirilecek.

  • Hatay İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergahı Gösterilen “Belen-Kömürçukuru Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergaha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4305)
  • Mersin İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergahı Gösterilen “Köseçobanlı-Gezende Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergaha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4306)

Ne düşünüyorsunuz?

122 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kanal İstanbul’un İmar Çalışmalarında Son Durum

9 Haziran 2021 İtibarıyla Ödenmeyen Borçlar Yapılandırılacak !