in ,

Millet Bahçesi’ne “Recep Tayyip Erdoğan” İsmi Verildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde toplandı ve gündeminde bulunan 51 maddeyi karara bağladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde toplandı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı Toplantısı pandemi önlemleri kapsamında yapıldı. Meclis, gündeminde bulunan 51 maddeyi karara bağladı.

Toplantıda,Türkiye’nin sayılı millet bahçeleri arasında yer alacak Millet Bahçesi’ne isim verilmesi yönündeki madde de görüşüldü.

Oylama öncesinde Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanan Millet Bahçesi projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca kabul gördüğünü ve ihalesinin TOKİ tarafından yapıldığını hatırlatarak, projenin Türkiye’ye örnek olduğunu ve Türkiye’de sayılı projeler arasında bulunduğunu kaydetti. Başkan Büyükkılıç, ihaleyi alan firmanın Kayseri’ye geleceğini ve zaman kaybetmeksizin çalışmalara başlanacağını aktardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başından beri projeye büyük destek verdiğini söyledi.Kayseri’ye verdiği ve bundan sonra da vereceği destekleri düşünerek “projeye Sayın Cumhurbaşkanımızın ismi yakışır” diyerek konuşmasını sürdürdü. Bütün katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını ileterek maddeyi oylamaya sundu. Türkiye’ nin sayılı millet bahçeleri arasında yer alacak 1 milyon 260 bin metrekare büyüklüğündeki Millet Bahçesi’ne “Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi” ismi verildi.

Tarım ve hayvancılığa destek kapsamında damızlık manda yetiştiricilerinin hizmetinde kullanılmak üzere 1 adet aracın Büyükşehir Belediyesi’ nce tahsis edilmesi de görüşülerek karara bağlandı. Mecliste karara bağlanan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ nin özellikleri şöyle:

1.000.000 m² yeşil alan, 120 farklı türde 25 bin ağaç,
37.000 m² alana sahip biyolojik gölet,
80.000 m² alanda 2 adet etkinlik çayırı, sağlıklı yaşam merkezi, sosyal buluşma alanları – özel meydanlar,
75.000 m² alana sahip mesire alanı, 16 adet spor alanı, 5,5 km bisiklet yolu, 5,5 km koşu parkuru, 3 adet millet kıraathanesi, 10 adet çocuk oyun alanı, kaykay pisti, ehli hayvan eğitim parkuru, drone- maket uçak pisti, panayır alanı, özel çiçek bahçeleri, atv parkuru, veledrom, paintball alanı.

Ne düşünüyorsunuz?

121 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Marka Elçiliği’ni İptal Etti !

2020 Anketinin Kazananları Açıklandı !