in

Milli Emlak Arsa Satış İlanları Yayımladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarda 73 il geneline yayılan toplam 5 bin 542 taşınmaz satışı için kurum tarafından ilana çıkıldı.

Milli Emlak üzerinden satılan hazine arazileri tapu harcı 2022 kararı kapsamında harçsız satılırken yine bu satışlar için KDV muafiyeti de uygulanıyor. Milli Emlak taşınmaz satışları kapsamında satışa çıkartılan hazine arazileri, arsa, tarla, lojman, bağ, bahçe, ham arazi, topraklık, taşlık, zeytinlik ve fıstıklık gibi taşınmazlar için 5 senelik emlak vergisi muafiyeti hakkı da tanınıyor.

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI OCAK 2022 İLANLARI YAYIMLANDI!

Milli Emlak / arsa satışları 2022 ilanları kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından her gün düzenli olarak yenilenen ilanlarda ihaleye çıkacak hazine arazileri duyurulurken ihale tarihi geçen ve satışı tamamlanan ilanlar ise kaldırılıyor.

Şu anda Milli Emlak satılık hazine arazileri için verilen ilanların yayımlandığı sitede Türkiye geneline yayılan 73 ilde bulunan 5 binden çok taşınmaz yeni sahibini bekliyor. Milli Emlak tarafından satılan hazine arazileri KDV’siz, tapu harçsız ve emlak vergisiz olarak satışa takdim edilirken isteyen kişilere ödeme konusu ile ilgili de 2 sene taksitlendirme imkanı sunuluyor.

MİLLİ EMLAK SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ: ANKARA SATILIK ARSA İLANLARI !

Türkiye genelinde birçok ilde satılık hazine arazileri ilanları yayımlanırken Ankara’da arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere de birçok seçenek sunuldu. Ankara Beypazarı satılık arsa ilanı arayan kişilere yönelik olarak satışa çıkartılan 1.275 metrekare büyüklüğe sahip hazine mülkiyetli arsa da ilanda yer aldı.

HAZİNE ARAZİSİ NASIL ALINIR ?

Satılık hazine arazileri Milli Emlak gov tr internet sitesi üzerinden ilan edilmekte olup her ilanda hazine arazisi satışı için belirlenen ihale tarihi, metrekare fiyatı, başvuru adresi ve şartları belirtilmektedir. İlanlar için başvurular hazine arazileri listesi de yine kurumun sitesi üzerinden yayımlanır.

Ne düşünüyorsunuz?

79 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Müteahhitlerden İnşaat Sektörü Analizi Raporu – Ocak 2022

Zirai İpotek Nedir ?