in ,

Milli Emlak Arsa Ve Arazi Satışı Yapacak

İhaleler 14 Aralık 2021 tarihinde …

Mardin Midyat Milli Emlak Müdürlüğü 4 adet arsa arazi satışı yapacağını ilan etti. Kurum duyurusunda bir imarsız ve üç imarlı arsa için ihale düzenleyeceğini, ihale başvurularının başladığını bildirdi.

KAMUDAN SATILIK İMARLI İMARSIZ TAŞINMAZLAR

Midyat Milli Emlak Müdürlüğü’nün duyurusunda bulunan 4 adet arsadan imarsız olan arazi en yüksek metrekareye sahip olanı. Toplam büyüklüğü 18.485 m2 olan arazinin cinsi ham toprak olarak açıklandı. Söz konusu arsa imarsız durumda ve 203 bin 500 TL’den satışa çıkarıldı. Bu arsa Güven Mahallesinde yer alıyor.

Listede bulunan iki adet arsa imarlı durumda. İki arsanın imar durumu hem ev hem ticaret alanı olarak duyuruldu. Arsalardan birisinin büyüklüğü 1199 metrekare, diğerinin büyüklüğü ise 1197 metrekare olarak açıklandı. İki arsa da 246 bin TL’den satılacak. İmarlı arsalar Acırlı Mahallesinde bulunuyor.

Listede bulunan son arsa da Midyat İlçesi Yebirçok Mahallesinde yer alıyor. Arsanın toplam büyüklüğü 9.664 metrekare olarak açıklandı. Tam hisseli arazinin cinsi halı arazi olarak bildirildi. İmarsız durumda olan arazi için Milli Emlak Şefliği 97 bin TL muhammen bedel belirlenmiş.

İHALE TARİHİ NE ZAMAN ?

Kurum tarafından ilan edilen bilgilerde ihale işlemlerinin 14 Aralık tarihinde düzenleneceği açıklandı. İhale işlemleri 1. arsa için sabah 09.00’da başlayacak. Diğer araziler için ise sırayla 09.30, 10.30 ve 11.00’de ihaleler düzenlenecek. Milli Emlak Şefliği’nin yaptığı duyuruda, vatandaşların geçici teminat bedeli ödemesi ve ihale şartnamesinde bulunan evrakların teslimi ile başvurularını tamamlayabilecekleri açıklandı.

Ne düşünüyorsunuz?

101 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kira Artış Oranı Aralık 2021

Ağaç Ev Nedir ?