in

Milli Emlak 74 Gayrimenkulü İhale ile Satışa Çıkardı

Satış ihalesi, Milli Emlak Dairesi’nin Fatih Cağaloğlu’nda bulunan binasında yapılacak.

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Arnavutköy, Beşiktaş, Avcılar, Bahçelievler, Şişli, Bakırköy, Beyoğlu, Fatih, Küçükçekmece ilçelerinde ihale yoluyla gayrimenkul satılacak.

Satış ihalesi, 19-20-21-22 ve 26 Ekim 2020 günlerinde Milli Emlak Dairesi’nin Fatih Cağaloğlu’nda bulunan binasında, 886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacak.

İhalede gayrimenkuller ayrı ayrı satılacak. Satış prosedürü için talep edilen geçici teminat tutarının İstanbul Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü’ne yatırılması gerekiyor. Satış tutarının 4’te 1’i peşin, kalan tutar ise 24 ay içerisinde eşit taksitlerle ödenecek.

UYGUN FİYATLARLA YATIRIM FIRSATI

Satışı konu olan gayrimenkuller arasında Şişli ilçesinde 20 adet konut yer alıyor. Şişli’nin Bozkurt, Dikilitaş, Merkez mahallelerinde satışa çıkartılan gayrimenkullerin fiyatı, 185 bin TL’den başlayarak 425 bin TL’ye kadar yükseliyor.

Fatih’te ise 19 adet konut satışa çıkarıldı. Fatih’in Keçeci Karabaş, Dervişali, Çakırağa, İbrahim Çavuş mahallelerinde bulunan konutların fiyatları 210 bin TL ile 365 bin TL arasında değişiyor.

Beyoğlu’nda satışa çıkartılan 7 adet konutun fiyatları 180 bin TL ile 755 bin TL arasında değişiyor. Bu konutlar ilçenin Kocatepe, Firuzağa, Yenişehir, Kılıçali ve Kuloğlu mahallelerinde yer alıyor.

Küçükçekmece Halkalı bölgesinde de yatırım fırsatı sunuldu. Bu bölgede satışa çıkartılan 4 adet arsanın fiyatları 242 bin TL ile 562 bin TL arasında değişiyor. Arsaların geçici teminat bedeli ise 48 bin TL’den başlıyor.

Satışa çıkartılan tüm gayrimenkuller için Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’ndan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

132 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İNDER Başkanı, İnşaat Sektörü İle İlgili Önemli Değerlendirmelerde Bulundu

İnşaat Firmaları Emlakçılarla Değil, Ekonomistlerle Çalışmalı !