in ,

Mimar ve Mühendislik Ofisleri Muafiyet Kapsamına Alınmadı !

İzmir Ticaret Odası İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu başkanı : Biz bir fabrikanın mal tedarikçisi gibiyiz. İnşaatta oluşacak birçok sorun ve problemi bizimle birlikte çözüme ulaştırmak durumundalar…

29 Nisan 17 Mayıs tarihlerindeki tam kapanma sürecinde üretim yapan yerler ve inşaatçılar muaf tutuldu. Ancak inşaat sektörüne tedarik sağlayan firmalar ile inşaatçıların çözüm ortağı olan mimarlık ve mühendislik firmaları muafiyet kapsamına alınmadı.

Türkiye İnşaat Malzemecileri Sanayicileri Derneği başkanı Ferdi Erdoğan inşaat sektörüne tedarik sağlayan malzemecilerin de yasaktan muaf tutulması gerektiğini söylerken bir muafiyet talebi de mimar ve mühendislerden geldi.

İzmir Ticaret Odası İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu başkanı inşaat mühendisi Levent Bendeş inşaatlarda birçok zorluğun mimar ve mühendislerle birlikte çözüldüğünü ifade ederek mimar ve mühendislik ofislerinin de muafiyet kapsamına alınması gerektiğini söyledi. Bendeş, “Yapı denetim firmaları serbest çalışıyor, İnşaatta çalışan kalfalar serbest çalışıyor, belediyeler serbest çalışıyor, tapu daireleri çalışıyor, mahkemeler çalışıyor, ancak biz proje üreten serbest çalışan mühendis ve mimarlar çalışamıyoruz. Biz bir fabrikanın mal tedarikçisi gibiyiz. İnşaatta oluşacak birçok sorun ve problemi bizimle birlikte çözüme ulaştırmak durumundalar. Ancak biz sokağa çıkamıyoruz” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

121 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Vergisi Borcu Olan Taşınmaz Devredilemeyecek !

Tamamlanmamış Projelere Yatırılan Paralar Teminat Altına Alınacak