in , ,

Motorlu Sanayi Sitesinin İhalesi 12 Ocak’ta

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ön müracaatlar alındı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Motorlu Sanayi Sitesi ihalesinin 12 Ocak’ta yapılacağını duyurdu.

Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayinin fiziki yapısıyla kente hizmet etmekten uzak bir yapı haline dönüştüğünü söyledi.

İhale 12 Ocak’ta yapılacak. Bizimle anlaşan bütün esnafımıza teşekkür ediyorum. Projeyi hayata geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Böyle mübarek bir günde Konya için tarihi bir müjdeyi açıklamaktan dolayı mutluluk duymaktayım. Konyamız ve esnafımız için hayırlı olsun.”

TOKİ iş birliğiyle, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Yeni Motorlu Sanayi alanı için ön müracaatlar alındı.

Altay, Yeni Motorlu Sanayi Bölgesi Projesi kapsamında önemli bir aşamaya gelindiğinin müjdesini verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımlarıyla imzalanan protokol kapsamında TOKİ ile birlikte Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yapılacak ve içerisinde otel, ticaret alanı, resmi kurum, sağlık, eğitim, belediye hizmet alanları ile sosyal tesisler, spor tesisleri, teknik tesisler, akaryakıt tesisi ve camilerin yer alacağı Yeni Motorlu Sanayi inşaatı için 21 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında ödemelerin gerçekleştirileceğini açıkladı. Başkan Altay, müracaatların sanayi esnafı için hayırlı olmasını diledi.

2 bin 756 hak sahibi esnaftan ön müracaatlar alındı. Daha önce belirlenen metrekareler üzerinden Ziraat Bankası Binkonutlar Şubesi’ne resmi kimlik ile gidilerek müracaat bedeli yatırılacak.

Şehir merkezinde bulunan Eski ve Karatay Sanayilerdeki esnaf, inşaat sürecinin tamamlanmasından sonra Yeni Motorlu Sanayiye taşınacak.

Ne düşünüyorsunuz?

251 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Arkeoloji Müzesinin Bulunduğu Arsa Satışa Çıkarıldı !

İzmir Dikili’de Jeotermal Kaynakları Kiraya Verilecek