in , ,

Muğla Yatağan Belediyesi Konut Satış İhalesi Yapacak

Açık Teklif Usulü ile yapılacak olan konut satışlarına dair tüm detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

Muğla Yatağan Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan iki adet konut ihale ile satışa çıkarıldı.

MUĞLA YATAĞAN BELEDİYESİ’NDEN İKİ ADET KONUT SATIŞI

Gayrimenkul satışına yönelik son resmi ilanlardan birisini de Muğla Yatağan Belediye Başkanlığı yayımladı. Belediye mülkiyetinde bulunan konut vasıflı iki adet taşınmazın açık teklif usulü ile satışa çıkarıldığı ilan edildi. 24 Mayıs 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan ihalenin Muğla Yatağan Belediyesi Belediye Meclis Toplantı Salonu’ndan yapılacağı ifade edildi.

Muğla’nın Yatağan ilçesi Madenler Mahallesinde bulunan ve 110 metrekare büyüklüğünde olan konutların 3. katta oldukları bildirildi. 3+1 olan konutların ihalesine dair mali bilgiler de kamuoyuna açıklandı. Konutların net metrekarelerinin ise 88,05 olduğu belirtildi.

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI

Açık artırma usulü ile satışı yapılacak olan konutların ilkinin muhammen bedelinin KDV hariç 362.250 TL olduğu açıklandı. Muhammen bedelin yüzde 3’üne karşılık gelen 10.867,50 TL’lik geçici teminat bedelini ihale tarihinden önce yatıranlar konut satın alımına dair teklif sunabilecekler.

Diğer satışı gerçekleşecek olan konutun muhammen bedeli KDV hariç 339.500 TL olarak açıklandı. Bu konutun geçici teminat bedelinin ise 10.185 TL olduğu bildirildi. Bu konut için de ihalede teklif verilebilmesi için katılımcıların ihale gününden önce geçici teminat bedelini ödemiş olmaları gerektiği belirtildi.

Muğla Yatağan Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre yapılacak olan ihaleye dair şartname ihale gününe kadar her gün mesai saatleri içerisinde Yatağan Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’nde görülebilecek. Ayrıca encümenin ihaleyi yapıp yapmamakta serbest olduğu da ihale duyurusunda not olarak kaydedildi.

Ne düşünüyorsunuz?

96 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Satış İstatistikleri Nisan 2021

Kentsel Dönüşüm Nedir ?