in ,

Murat Kurum Ankara’da Gençlerle Bir Araya Geldi

Bakan Kurum’dan Çevre Ajansı ve Depozito Sistemi Açıklaması !

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum temiz bir çevre için gençlik buluşması etkinliği nedeniyle Ankara’da gençlerle bir araya geldi. Sıfır atık projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum Çevre Ajansı ile birlikte depozito sistemini yaygınlaştıracaklarını, 100 bin kişiye istihdam kaynağı yaratacaklarını duyurdu.

Türkiye’de çevre kirliliği ile mücadele etmek için hayata geçirilen sıfır atık projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklama yaptı. Temiz bir çevre için gençlik buluşması etkinliği kapsamında Ankara‘ ya giden Bakan Kurum gençlerle bir araya geldikten sonra Nallıhan Belediyesi’ni de ziyaret etti.

BAKAN MURAT KURUM’DAN SIFIR ATIK AÇIKLAMASI !

Son dönemde tartışmalara neden olan sıfır atık projesi ile ilgili açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum projenin tasarruf amaçlı hayata geçirildiğini hatırlatarak “Proje kapsamında, Türkiye’nin her tarafında değerlendirilebilir atıklarımızın toplanarak geri dönüşüme gönderilmesi noktasında bir çalışmamız var. Sıfır Atık Projesi’ni çok daha kapsamlı hale getirecek bir proje yürütüyoruz. Denizlerimizi, akarsularımızı koruyacak Sıfır Atık Mavi Projesi’ni yürütüyoruz” dedi.

Çalışmaları hızlandırmak adına Çevre Ajansı da kurulduğunu hatırlatan Bakan Kurum bu ajans vasıtası ile geri dönüşüm sisteminin hızlanacağını ve depozito sisteminin yaygınlaşacağını ifade etti. Bakanlık olarak hedeflerinin 2023 yılı sonuna kadar bütün şehirlerde sıfır atık programını yaygınlaştırmak olduğunu söyleyen Bakan Kurum bu proje ile yıllık 100 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını dile getirdi.

Bakan Kurum, şehirleri güvenilir hale getirmek adına çalıştıklarını, iklim değişikliklerine karşı eylem planı hazırladıklarını belirtti.

Ne düşünüyorsunuz?

136 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Değerli Konut Vergisi Beyan Süresi Bitiyor !

Türk Müteahhitler Takipte