in ,

Narlıdere’de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hız Kazandı.

İlçede devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Ankara’da önemli bir ziyaret gerçekleştiren Ali Engin, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile bir araya geldi.

Narlıdere' de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hız Kazandı. voorgo.com

Narlıdere’nin Çatalkaya, Narlı, Atatürk ve 2. İnönü mahallesinde kentsel dönüşüm planlama çalışmalarına hız verildi.

”4 mahallemizi kapsayan dönüşüm çalışmalarına büyük önem veriyoruz.”

Narlıdere’de; Çatalkaya, Narlı, Atatürk ve 2. İnönü mahallelerini içine alan kentsel dönüşüm çalışmalarına hız veren Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ankara’da, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile görüştü. Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar’ın da katıldığı zirvede, çalışmaların mevcut durumu ve inşa edilecek olanlar masaya yatırıldı. Bölgedeki planlama problemin ortak çalışma anlayışı ile hızlıca aşılacağı ve fiziki çalışmaların da buna bağlı olarak yakın zamanda başlayabileceği görüşü ifade edildi.

”Yakın zamanda çalışmalardan sonuç alacağız.”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Uzun süredir ilçenin gündeminde olan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili göreve geldiğimizden bu yana somut adımlar attık ve önemli bir yol kat ettik. Şimdi bunu bir sonuca ulaştırmak için çabalıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın da konuya yaklaşımı pozitif ve yapıcı. El birliği ile yakın zamanda çalışmalardan bir sonuç alacağımızı ve yurttaşlarımıza mutlu haberi vereceğimizi düşünüyoruz” dedi.

”Narlıdere’ de üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank “Bakanlık olarak mahalli yönetimlerle işbirliğini önemsiyoruz. Narlıdere ilçemizdeki dönüşüm alanı hem günün koşulları hem de binaların durumu sebebiyle kısa sürede çalışılması gereken alan. Biz Bakanlık olarak Narlıdere’de üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İlgili teknik birimlerimizle koordineli hazırlanacak yeni imar planı ve çalışmayı onaylarız.

Ne düşünüyorsunuz?

198 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Dava Çeşitleri voorgo.com

Gayrimenkul Dava Çeşitleri

Türkiye'nin En Büyük 10 Müteahhitlik Şirketi voorgo.com

Türkiye’nin En Büyük 10 Müteahhitlik Şirketi