in , ,

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Yeni Dönem Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla yürütülen proje; deprem esaslı, yerinde, hızlı ve gönül rızasına dayalı olarak gerçekleştirilecek.

Okmeydanı sakinlerinin yıllardır hayalini kurduğu Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yeni döneme geçildi. Fetihtepe Mahallesi 3550 adadan start verilen proje kapsamında, uzlaşma sağlayarak evlerini boşaltan hak sahiplerinin binalarının kaldırılması için çalışmalar başladı.

Proje; deprem esaslı, yerinde, hızlı ve gönül rızasına dayalı olarak gerçekleştirilecek. Okmeydanı sakinlerinin uzun yıllardan beri hayalini kurduğu dönüşüm projesinde kira yardımı almaya başlayarak evlerini boşaltan hak sahiplerinin binaları titizlikle yürütülen çalışmalar kapsamında önlemler alınarak kaldırılıyor.

YAPILARIN AİDATINDA YAKLAŞIK YÜZDE 30 İNDİRİM YAPILDI

Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Şuayip Korkmaz, çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yapılan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Fetihtepe Mahallesi 3550 ada da yeni bir aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Gelip uzlaşmalarını imzalayan ve evini tahliye edip bakanlığımızdan kira yardımını almaya başlayan hak sahiplerimizin istekleri doğrultusunda süreci daha da hızlandırarak boşaltılan binaların kaldırılması için çalışmalara başladık. Belediye Başkanımız Sayın Haydar Ali Yıldız’ın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile görüşmesi neticesinde, vatandaşlarımızın talep ettiği ödeme miktarından ortalama yüzde 30 bir indirim daha sağlanmış ve bu müjdeyi sayın başkanımız bayramdan önce vatandaşlarımıza duyurmuştu” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZI KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ’NE BEKLİYORUZ”

Korkmaz, Okmeydanı Projesi ile ilgili vatandaşlarımızı bilinçlendirerek uzlaşmaları yapmaya devam ettiklerini de belirterek “Uzlaşmalarını yaparak kira yardımlarını almaya başlayan ve evlerini tahliye eden hak sahiplerinin binalarında da tekrar inşa sürecine başlamayı bekliyoruz. Bütün vatandaşlarımızı Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde bilgilendirmeye, ortalama yüzde 30 olan indirimdeki son ödeme miktarlarını öğrenmeye, uzlaşmayı imzalamaya ve kira yardımlarını almaya bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

“İNSANLAR İÇİN İYİ VE FAYDALI OLACAĞINA EMİNİM”

Kentsel dönüşüm çalışmalarının başlamasıyla beraber hak sahipleri de büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadı. Çalışmaların başlamasından duyduğu mutluluğu dile getiren hak sahibi Osman Batal, “Mutuyum. Neden zira bu kentsel dönüşüm zorunlu bir şey bence. O nedenle de insanlar için iyi ve yararlı olacağına eminim. Çok Mutuyum” dedi.

3550 ADA’DA 778 ADET KONUT VE 159 ADET İŞ YERİ İNŞA EDİLECEK

Fetihtepe Mahallesi 3550 Ada’da gerçekleştirilecek proje 29 bin m2 alanda yapılacak. 20 bin m2 yeşil ve açık alanın olacağı proje ile 778 adet konut ve 159 adet iş yeri yapılacak. 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan proje, her hak sahibine otopark verilecek şekilde düzenlenecek. Yalnızca proje sınırları içerisinde hak sahibi olanlar için konut ya da iş yeri üretilecek. Hak sahipleri dışında herhangi bir kişi ve kişilere satış söz konusu olmayacak. Hak sahipleri teslim alacakları daire ya da dükkanlarının maliyeti üzerinden çıkan farkı aidat öder gibi 20 yılda taksitle ödeyecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ KURULDU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sürecin sağlıklı bir biçimde yürütülmesi için Fetihtepe Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Ofisi açtı. Pandemi süreci sebebiyle randevu alarak Kentsel Dönüşüm Ofisine gelen hak sahipleri projenin tüm detayları ile ilgili bilgilendiriliyor. Vatandaşlar proje ile ilgili bilgilere okmeydanikentseldonusum.com adresi üzerinden de kolayca ulaşabiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

98 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kiracılar Dikkat ! Yasal Sınırın Üzerinde Zam Talep Edilemiyor !

18 Bin Yabancı, Taşınmaz Edinerek Vatandaşlık Kazandı