in ,

Ömerli Rüzgar Enerji Santrali İçin Onlarca Parselde Kamulaştırma Yapılacak

Karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İstanbul’un Silivri ilçesinde yapımı planlanan Ömerli Rüzgar Enerji Santrali için kamulaştırma gerçekleştirileceği açıklandı.

Türkiye’nin birçok ilinde yürütülen önemli kamu projeleri ile özel projelerin yapımı amacıyla acele kamulaştırma yapılmasına dair resmi kararlara bir yenisi Silivri için eklendi. İstanbul’un Silivri ilçesinde hayata geçirilmesi planlanan Ömerli Rüzgar Enerji Santrali projesinin yapımı amacıyla bazı alanların kamulaştırılması kararlaştırıldı. Hazine adına kamulaştırması yapılacak onlarca parsel üzerindeki gayrimenkuller tespit edildi.

Ömerli Rüzgar Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla İstanbul İli, Silivri İlçesinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3367) Resmi Gazete‘de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Acele kamulaştırma yapılması planlanan yerler parsel numaraları ile listelendi.

İstanbul’un Silivri ilçesinde yapımı planlanan Ömerli Rüzgar Enerji Santrali acele kamulaştırma çalışmaları kapsamında Büyükkılıçlı Mahallesi’ne bağlı Fener köyü içerisinde bulunan ve aşağıda parsel numaraları listelenen birçok gayrimenkul için acele kamulaştırma yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

100 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kentsel Dönüşüm Projelerinde Bedel Tespiti Nasıl Yapılır ?

Orman Sınırları Dışına Çıkarılarak Tapuda Hazine Adına Tescil Edilecek Alanlara İlişkin Usul ve Esaslar Değişti !