in

Organize Sanayi Bölgelerinde Bedelsiz Arsa Tahsisinin Süresi Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Organize sanayi bölgelerinde (OSB) bulunan parsellerin tamamiyle ya da kısmen bedelsiz olarak tahsis edilmesi uygulaması 31 Aralık 2024’e kadar uzatıldı.

Konuya dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, OSB’lerdeki yatırımların, üretim ve istihdamın artırılmasının sağlanması amacıyla buralarda bulunan parsellerin tamamiyle ya da kısmen bedelsiz olarak tahsis edilmesine imkan veren uygulama, 31 Aralık 2024’e kadar sürecek.

Kararın memnuniyet verici olduğunu belirten Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, “Uygulama, OSB’lerde boş durumda bulunan sanayi parsellerinin üretime kazandırılması için ‘can suyu’ niteliği taşıyor” dedi.

Uygulamanın, OSB’lerdeki üretim, yatırım ve istihdamın artırılmasındaki önemine dikkati çeken Kütükcü, şu bilgileri verdi: ”Bu uygulama, OSB’lerimizin büyük kısmını etkiliyor. Bedelsiz ya da kısmen bedelsiz arsa tahsisi uygulamasına göre, birinci kademe gelişmiş ilçelerimizdeki OSB’lerimizde indirimsiz, ikinci kademe gelişmiş ilçelerimizdeki OSB’lerimizde yüzde 60 indirimli, üçüncü kademe gelişmiş ilçelerimizdeki OSB’lerimizde yüzde 80 indirimli, 4’üncü, 5’inci ve 6’ncı kademe gelişmiş ilçelerimizdeki OSB’lerimizde ise bedelsiz olarak tahsis yapılabiliyor”

Ne düşünüyorsunuz?

111 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkulde Yükselen Yeni Süreci Değerlendirdi

Düşük Taksitle Konut Kredisi Veren Bankalar