in , , ,

Ortaklaşa Konut Sahibi Yapacak Finansman Yöntemi

Farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına yeni ürün ve hizmetlerle cevap vermeyi hedefleyen Emlak Katılım, gayrimenkul sektörünü destekleyen yeni modeller geliştirdi.

Amaç, sektörden hizmet alan ve sektöre hizmet veren tüm paydaşlara fayda sağlamak.

Emlak Katılım’ın Birlikte Konut Finansmanı uygulaması, yatırım amacıyla konut sahibi olmak isteyen veya tek başına konut alma imkanı olmayan tüketiciler için geliştirilmiş bir konut finansman ürünü. Banka müşterileri, yeni konut finansmanını talep ettikleri tapu hissesi oranında tek tek kullanarak konutu müşterek tapulu satın alabiliyor ve finansman ödemelerini tapu hissesi oranında yaparak uygun ödeme imkanlarıyla ev sahibi olabiliyorlar.

Peşinat tutarı ile orantılı hisse sahibi olunuyor.

Birlikte Konut Finansmanı ile müşteri dilediği şekilde arkadaşı, kardeşi, akrabası veya eşi ile en çok iki ortaklı olarak yatırım veya oturmak amacıyla ev alabiliyor. Her iki müşteri için talep ettikleri tapu hissesi oranında tek tek konut finansmanı kullandırılıyor. Müşteriler kullandıkları finansman ve peşinat tutarları ile orantılı olarak hisse sahibi olabiliyor.

Tapu Güvenilir Hesap ile gayrimenkul alım ve satım işlemlerini güvence altına alıyor.

Emlak Katılım, gayrimenkul devir işlemlerinin problemsiz gerçekleşmesi için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile protokol imzalayarak “Tapu Güvenilir Hesap” programını hayata geçirdi. Bir ilke imza atarak hizmete sunmuş olduğu bu uygulama ile banka, müşterilerinin gayrimenkul alım ve satım işlemlerini güvence altına alıyor.

Emlak Katılım’ın konut alacaklara sunmuş olduğu bir diğer avantaj ise, “Yeni Evini Bekletmeyen Finansman.” Bu sayede eski evinizin satışını beklemeden yeni evinizi alabiliyorsunuz. Hiç beklemeden yeni evinize sahip olabildiğiniz bu uygulama ile satın alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde 100’üne kadar finansman kullanabiliyorken, mevcut evinizin satışını da 0-18 ay arasında yapma imkanından faydalanabiliyorsunuz.

Kentsel Dönüşüme yönelik dört farklı iş modeli tasarlandı.

Türkiye’nin önemli bir deprem kuşağında olmasından kaynaklı riskli yapıların acil dönüşümünün kısa sürede gerçekleşmesi için gereken desteği en azami düzeyde sağlamaya çalışan Emlak Katılım, kentsel dönüşüme yönelik yeni finansman çözümleri geliştiriyor. Güçlendirme, Yerinde Birebir Dönüşüm (Emsal Artışı Olmayan), Yerinde Dönüşüm (Emsal Artışı Olan) ve Alansal Dönüşüm olmak suretiyle 4 adet iş modelinde de kat maliklerine 120 aya kadar finansman kullandırılıyor. Üstelik hakediş usulü ödeme sistemiyle de vatandaş ve müteahhit arasında yaşanacak muhtemel anlaşmazlıkların da önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Bina Tamamlama Sigortası ile müşterilerin ödemeleri teminat altına alınıyor.

Türkiye Emlak Katılım Bankası, “Bina Tamamlama Sigortası” olarak adlandırılan yeni ürünüyle ön ödemeli konut ya da kentsel dönüşüm projelerinde tüketicilerin yapmış oldukları ödemeleri teminat altına almayı hedefliyor. İnşaat müteahhidinin sorumluluklarını yerine getiremediği durumlarda sigorta devreye girerek, inşaat firmasına konut projesini tamamlama ya da o güne kadar yapılan tüm ödemeleri konut alıcısına geri ödeyebilme imkanı sağlayacak. Böylelikle Emlak Katılım Bankası, inşaatların tamamlanmaması sebebi ile oluşacak mağduriyetleri önleyerek, tüketicilerin ödemelerini teminat altına alarak inşaat sektörünün güvenilir ve sürdürülebilir büyümesine önemli katkı sağlayacak.

Ne düşünüyorsunuz?

138 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İnşaat Maliyetleri Planları Ertelemek Zorunda Bırakıyor

Ankara Millet Bahçesi Projesi İçin Geri Sayım Başladı !