in ,

Değnekçi Terörüne Yol Açan Otopark Sorunu Çözülüyor !

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalar yaptı.

Kentsel dönüşümde yeni atılım konusunun otoparklar olacağını söyleyen Bakan Kurum, her ilçeye en az bir katlı otopark yapacaklarını belirtti.

TRAFİK PROBLEMİ OLAN İLÇELERE ÖNCELİK VERİLECEK !

Kentsel dönüşümden konut fiyatlarına kadar birden fazla konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ülke genelinde kentsel dönüşüme devam ettiklerini de dile getirdi.

Özellikle de deprem riski yüksek bölgelerde riskli yapıların yıkılarak yerine depreme dayanıklı konut üretiminin önemine vurgu yapan Bakan Kurum kentsel dönüşüm çalışmaları ile her ilçeye en az 1 katlı otopark inşa edeceklerini ifade etti. Türkiye’ de son dönemde trafik ve otopark problemlerinde yaşanan artışa dikkat çeken Bakan Murat Kurum kentsel dönüşüm konusu ile ilgili önceliklerinin otoparklar olduğunu belirterek trafik ve otopark probleminin yoğun olduğu ilçelere öncelik verilerek her ilçeye en az 1 katlı otopark yapacaklarını ifade etti.

TÜM BELEDİYELERE KONU İLE İLGİLİ YAZI YAZILDI !

Proje ile ilgili belediyelerle ortak çalışacaklarını dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tüm belediyelere konu ile ilgili yazı yazdıklarını belirterek örnek çalışmanın ise Ümraniye Belediyesi ile başlatıldığını ifade etti. Yürütülen proje kapsamında trafik ve otopark problemi yaşanılan bölgelerde belirlenen birkaç bina kentsel dönüşüm kapsamına alınarak yıkılacak. Uygun bulunan yerlerde yapılacak çalışma ile açılan yeni alanda devlet eli ile katlı otopark inşaatları başlatılacak. Belediyeler ile yürütülecek çalışmalarda ilçe belediyelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak belirlenen sayıda her ilçeye en az 1 katlı otopark yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

48 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Satıyorsanız İhtiyacınız Olan Evraklar Nelerdir voorgo.com

Konut Satıyorsanız İhtiyacınız Olan Belgeler Nelerdir ?

Konya Cihanbeyli’de Yeni Konut Projesi