in

Özelleştirme İdaresi 31 Gayrimenkulü Satışa Çıkardı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yatırımcıya fırsat niteliğinde gayrimenkul satışı yapılacak.

Emlak yatırımı yapanlar, gayrimenkul al sat yapanlar için cazip fırsat seçenekleri sunan Özelleştirme İdaresi, ülke çapında Hazineye ait bazı taşınmazların satışı için ilan duyurusu yaptı. Uygun fiyatlarla, yatırımcısının beğenisine sunulan gayrimenkul satış ihalesinin ayrıntıları ve satılacak mülklere dair detaylar belli oldu.

Türkiye’nin dört bir yanında Özelleştirme İdaresi tarafından ihale usulüyle yapılacak gayrimenkul satışları açıklandı. Bu kapsamda birçok emlak satışı için geri sayım başladı.

Yatırımcı için fırsat niteliğinde olan satışlara dair bilgiler…

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Satış İlanı

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından aşağıda belirtilen taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında “satış” yöntemi ile özelleştirilmesi yönünde yeni bir ilan yayımlandı.

ÖİB tarafından yapılan açıklamada; Ankara, Tokat, Afyonkarahisar, Denizli, Yalova, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Muş, Kahramanmaraş, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Muğla ve Samsun illerinde bulunan toplam 31 gayrimenkul için ihale düzenleneceği kaydedildi.

İhaleler, çok sayıda teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile gerçekleştirilecektir. İhale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacaktır. Teklif sahipleri tek tek olmak koşuluyla çok sayıda taşınmaz için teklif verebilirler. Birden çok taşınmaz için teklif verilmesi durumunda bu teklifler birbirleri ile ilişkilendirilemez.

İhalelere gerçek ve tüzel kişiler, Ortak Girişim Grupları (OGG), kooperatifler ile kuruluş belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıflar katılabilir. Yatırım fonları ise yalnızca bir OGG içinde yer alabilirler.

İhale konusu taşınmazların ihalelerine katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı İhale Şartnamesi alması her bir taşınmaz için ayrı teklif sunulması ve teklif ile şartnamede istenilen belgeleri İdare’nin Ziya Göyürek Caddesi No:80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme tarihi saat 18.00’e kadar elden teslim etmesi zorunludur.

İhale İle Satılacak Gayrimenkullerin Listesi

Ne düşünüyorsunuz?

169 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bizimkiler’in Dairesi Satılıyor !

İnşaat Faaliyetleri İçin Yeni Düzenleme