in

Özelleştirme İhalelerinin Sonuçları Resmi Gazete’de Yayımlandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan bazı özelleştirme ihalelerinin sonuçları 31 Temmuz 2021 Cumartesi tarihli Resmi Gazete’de açıklandı.

Türkiye’de kamuya ait olan bazı taşınmazların özelleştirilmelerine dair yapılan ihalelerin sonuçları Resmi Gazete’de yayımlandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan ihalelerin ayrıntılarına dair kapsamlı bilgiler kamuoyuna açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Hazine’ye ait bazı taşınmazların özelleştirilmesi karar verilmişti. Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu taşınmazların özelleştirilmeleri için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yetkilendirilmişti.

ÖZELLEŞTİRME İHALELELERİNİN SONUÇLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan yetkilendirmenin sonrasında özelleştirme ihalelerine dair hazırlık yapıp ihaleleri gerçekleştiren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bazı ihalelerin sonuçlarını açıkladı.

TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARININ BAZI TAŞINMAZLARI SATILDI !

  • Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan ve Tokat’ın Turhal ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde bulunan 446 metrekarelik ve 541 metrekarelik iki adet taşınmazın 918.500 TL karşılığında satışına karar verildi. Aynı yerde bulunan 451 metrekarelik ve 551 metrekarelik iki adet taşınmazın ise 910 Bin TL karşılığında satılmasına kararlaştırıldı.
  • Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan Ağrı’nın merkez ilçesi Suçatağı Mahallesi’nde bulunan 1.936 metrekarelik taşınmazın 2 milyon 700 bin lira karşılığında ilgili şahsa satılmasına karar verildi.
  • Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan ve Kars’ın Merkez ilçesi Karacaören Köyü’nde bulunan 3.004 metrekarelik taşınmazın 185 Bin TL karşılığında ilgili şahsa satılması kararlaştırıldı.
  • Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan ve Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan 3.895 metrekarelik taşınmazın 3 milyon 900 Bin TL karşılığında ilgili şahsa satılması kararlaştırıldı.
  • Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan ve Tokat’ın Turhal ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde bulunan 414 ve 361 metrekarelik taşınmazların 740 Bin TL karşılığında ilgili şahsa satılması kararlaştırıldı.
  • Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan ve Tokat’ın Turhal ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde bulunan 370 ve 348 metrekarelik taşınmazların 700 Bin TL karşılığında ilgili şahsa satılması kararlaştırıldı.
  • Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan ve Tokat’ın Turhal ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde bulunan 341 ve 340 metrekarelik taşınmazların 731 Bin TL karşılığında ilgili şahsa satılması kararlaştırıldı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından sonuçlandırılan ihalelerde ihaleyi kazananlar ödemeyi yaptıklarında taşınmazların devri gerçekleştirilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

101 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Palandöken Belediyesi 7 Adet Arsayı Satışa Çıkardı

Üsküdar Belediyesi 5 Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı