in ,

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Bu bankalar konutun tamamını finanse ediyor !

Konut satın alma planı yapan bireylerin en çok tercih ettiği kampanyalardan olan konut kredileri bankalardan belirli bir tutara kadar temin edilebiliyor. Farklı bir deyişle bankalardan, konut bedelinin % 80, 75 ya da 50’sine kadar konut kredisi alabiliyoruz ve bankanın finanse etmediği kalan miktarı da kendi imkanlarımızla bankaya ödemek zorunda kalıyoruz.

Peşinatsız konut satın alınır mı ?

Ev satın almak için peşinatı olmayan bireyler gerekli şartları taşımaları durumunda konut kredisi çekebiliyorlar. Şartların sağlanması önemli. Genellikle bankalara konut kredisi müracaatı yapıldığında en fazla kullanılabilecek kredi tutarı % 80 olarak belirleniyor. Bu süreçte 100 bin TL’lik konutlarda bu oranlardan bankanın vereceği en yüksek kredi tutarı 80 bin TL. Kalan 20 bin TL’ lik tutar ise peşinat olarak ödeniyor.

Konut alırken halihazırda nakit parası olmayanlar bu süreci sorunsuz tamamlayabilmek adına bazı yöntemler deniyor. Bunlardan biri, satıcıyla anlaşıp ekspertiz değerinin yüksek gösterilmesi. 100 bin TL’ lik bir konutun satış bedelini 120 bin TL olarak gösterip konutun % 80’ ini konut kredisi olarak aldığınızda aslında mevcut konutunuzun tamamı için kredi çekmiş oluyorsunuz.

Peşinatsız kredi veren bankalar hangileridir ?

Peşinatsız konut kredisi finanse eden bankalar evin tamamına finansman sağlayabilmektedir. Bu süreçte bankaya müracaat etmeden önce Emlak Konut GYO’ nun sunmuş olduğu düşük faizli ve uzun vadeli kredilerden faydalanabilirsiniz.

QNB Finansbank Peşinatsız Kredi;

QNB Finansbank, peşinatı olmayan bireylere konut sahibi olma imkanı sunuyor.180 aya varan vadeler ve düşük faiz oranlarıyla bankaya müracaat ettiğinizde banka, kredi notunuz ile ilgili inceleme başlatıyor. Kredi notunuz yüksek ise en geç iki iş gücü içerisinde eksper görevlendirip, satın alınacak evin değerini belirliyor.

TEB; 10 yıla varan vadelerle peşinatsız konut kredisi sunmaktadır. Evin değeri kadar konut kredisi çekebilirsiniz.

HSBC ise; ek teminat gösterilmesi durumunda 120 aya varan vadelerle peşinatsız konut kredisi kullandırıyor. Böylelikle peşinat ödemeden konut sahibi olabiliyorsunuz.

Ne düşünüyorsunuz?

259 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ev Alırken Yapılan Bazı Ödemeler Geri Alınabiliyor !

Serdar Bilgili ve Emlak Kralı Michael Shvo Mahkemelik Oldu