in ,

Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Kentsel dönüşüm çalışmaları bölgelerin özelliklerine ve yurttaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yürütülecek” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı. voorgo.com

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Congresium’da yapılan AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ndaki konuşmasında, AK Parti’nin 19 yıllık uzun yolculuğunda sabırla yürüyenler olduğu gibi nefesi yetmeyenler, nefesi kesilenler ve yolunu şaşıranlar oldu. Bu yolculuklarında böbürlenenler, kibre yenik düşenler, zaferi ve başarıyı kendinden menkul görenler oldu.Bunların hiçbirine ‘eyvallah’ etmedik. Bizimle yollarını ayıranlara, yolda kalanlara aldırmadan, Hakk’ın ve halkın rızası için kutlu mücadelemize devam ettik.” dedi.

Gönül belediyeciliğinin bayraktarlığını yapan belediye başkanlarına 11 başlığı yeniden anımsatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Şehir planları hakkaniyete uygun şekilde uzun vadeli hazırlanacak. Altyapı ve ulaşım problemleri bütün şehirlerimizde tamamiyle çözülecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları bölgelerin özelliklerine ve yurttaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yürütülecek. ‘Benzersiz şehirler’ anlayışıyla şehirlerimiz en iyi şekilde geliştirilecek. Akıllı şehirler programlarıyla teknolojinin bütün imkanları, insanımızın ve şehirlerimizin emrine sunulacak. Doğrudan insana dokunan hizmetler ve projeler yaygınlaştırılacak, sosyal belediyecilik çalışmalarına önem verilecek. Tabiatla bütünleşen, aile, mahalle ve komşuluk kültürünü ihya eden örnek yerleşim alanları kurulacak.” dedi.

Ayder yaylasınında çalışmaların sürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Ayder yaylası ve Uzungöl’ ü titizlikle ele alıp hayata geçireceğiz. Çünkü belediyecilik AK Parti’ nin işidir. Bunu biz yapacağız.” dedi.

”Yerelde etkin olmayan devlet idaresinde varlık gösteremez”

Erdoğan, yönetim ilkesi ile şehir ile ilgili tüm önemli kararların orada yaşayanlarla birlikte alınacağını da dile getirdi. “Her alanda hayat kalitesini yükseltecek yaklaşımlarla değer üreten şehirler oluşturulacak. AK Parti’li belediyelerimizin tamamında özetlediğimiz ilkeler ve titiziyetler kapsamında hizmet sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “yerelde başarılı olmayan devlet idaresinde varlık gösteremez.” sözünü hatırlatarak, “Biz önce yerel yönetimlerde millete rüştünü ispat etmiş, ondan sonra ülke yönetimine talip olmuş bir hareketiz.” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

189 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

5 Yıl İçinde 64 Milyar 918 Milyon TL Toplandı voorgo.com

5 Yıl İçinde 64 Milyar 918 Milyon TL Toplandı !

Ankara Sincan'a 752 Konut voorgo.com

Ankara Sincan’a 752 Konut !