in

Rumları Beklerken Karşımıza İsrailliler Çıkacak !

YDP Genel Başkanı Arıklı, topraklarımızı bekleyen tehlikeye karşı uyardı.

Rumları Beklerken Karşımıza İsrailliler Çıkacak voorgo.com

AVUKATLAR ARACI OLUYOR.

İsrailli şirketlerin avukatlarla kurdukları şirketler aracılığıyla Karpaz ve İskele başta olmak üzere belli bölgelerde toprak satın aldığını ifade eden Arıklı, “Geçmişte Filistin’i de bu yolla ele geçirmişlerdi. Ciddi paralar döktüler. Filistinliler de sıcak paraya dayanamadı ve o arazileri sattılar. Günün sonunda baktılar ki ellerinde hiç arazi kalmamış ve hepsi İsraillilerin olmuş” dedi.

ASIL TEHLİKE MARAŞ’ TA

Asıl tehlilkenin Maraş’ ta olduğunu ifade eden Arıklı, şu şekilde devam etti; “Maraş’ taki araziler, oteler, gayrimenkuller için biz Rumlara diyeceğiz ki ‘Gelin kardeşim mallarınıza sahip çıkın.’ Birçok İsrailli firma gidip Rumlarla anlaştı. Günün sonunda bakacağız ki Rumları beklerken karşımıza İsrailliler çıkacak ve bizlere Rumların mallarını satın aldıklarını söyleyecekler.”

KKTC topraklarının İsrailli Yahudilere satılmasının yankıları devam ediyor. Bunun nedeninin devletin ve devletteki adamların ihmarkarlığı olduğunu belirten YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Yahudi şirketlerin çeşitli avukatlarla kurdukları şirketler vasıtasıyla belli bölgelerde toprak satın aldığını söyledi.

Arıklı sözlerine şu şekilde devam etti; “Yasalarımıza göre bir kişi Bakanlar Kurulu’ nun iznine bağlı olarak yalnız belli bir dönüm ya da 2 daire alabiliyor. Ama bir şirket kurarsanız o şirketin üzerine gayrimenkul almanızda herhangi bir sorun yok. Yahudiler geçmişte Filistin’ i de bu yolla ele geçirmişlerdi. Ciddi paralar döktüler. Filistinliler de sıcak paraya dayanamadı ve o arazileri Yahudilere sattılar. Günün sonunda baktılar ki ellerinde hiç arazi kalmamış ve hepsi Yahudilerin eline geçmiş. Yadudiler 1940’ lı yıllarda orada neredeyse devlet kurar hale geldi. Burada da devlet kurarlar mı bilmiyorum fakat KKTC’ nin bilhassa stratejik açıdan ‘Mavi Vatan’ dediğimiz Doğu Akdeniz’de Yahudiler bir biçimde toprak kazanma derdindeler. Devlet bu hususta basın yayında çok işlenmesine rağmen kılını kıpırdatmadı. Asıl diğer bir tehlike ise, şu an Maraş’ ın açılması söz konusu. Maraş’ taki araziler, oteler, gayrimenkuller için biz Rumlara diyeceğiz ki ‘Gelin kardeşim mallarınıza sahip çıkın.’ Birçok Yahudi firması gidip Rumlarla anlaştılar. Günün sonunda bakacağız ki Rumları beklerken karşımıza Yahudiler çıkacak ve bizlere Rumların mallarını satın aldıklarını söyleyecekler. Biz Maraş’ ta eski Rum mallarını Rumlara vermeyi düşünürken karşımıza ilginç bir Yahudi yerleşkesi çıkacak. Asıl tehlike de bu. Maraş’ ın açılmasının konuşulmasından beri bu konu beni kara kara düşündürüyor.”

Yahudilerin birkaç milyar dolarla Maraş’ a sahip olup daha sonda burada özel bir statü isteyebileceğini söyleyen Arıklı, devlet ve devleti yönetenlerin milli olması durumunda hiçbir sorun olmayacağını söyleyerek, “Milli düşünen kişiler tarafından yönetilmediğimiz için bu büyük bir problemdir. Karpaz’ da 2008 yılında Bakanlar Kurulu gizli bir kararname geçirmiş. Resmi Gazete’de bile yayınlanmamış. O kararda denmiş ki ‘Burada vefat eden Rumların varisleri nerede vefat ederse etsin gelip bu mallara sahip çıkabilir.’ Bunu Rumların varislerine açmışlar. 2013’ te çok acı bir gerçek ki o zamanın İçişleri Bakanı bakmış ki Rumların varisleri oradaki mallara sahip çıkmıyor. Ölen Rumların malları devlete geçiyor. Devlet de kiralıyor. Bunu tespit edince kaldıkları yerden devam etmişler. Bu sefer bir kitapçık hazırlayarak Rumlara ‘Gel malına sahip çık, KKTC’ yi dava et’ biçiminde akıl vermeye çalışmışlar. Şunların aklına bak. Maksatları ise oradaki Rum kolonisini genişletmek, ortadan kalkmasına izin vermemek. Netice itibariyle yaklaşık 130 konut boşaltılıp Rumlara verilecek. Milli bir devlet bunu yapar mı? İşin içinde polisler, avukatlar var. Meclis açılır açılmaz bunların araştırılmasını talep edeceğim. Böylece ak mı kara mı belli olacak.” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

153 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Asya Altyapı Yatırım Bankası'ndan Türkiye'ye Onay voorgo.com

Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan Türkiye’ye Onay

Ev Alanlar, Evi Olanlar Dikkat ! Bu Ödemeler İade Ediliyor voorgo.com

Ev Alanlar, Evi Olanlar Dikkat ! Bu Ödemeler İade Ediliyor !