in ,

Rüşvet Operasyonunda 6 Kişi Tutuklandı !

Rüşvet ve resmi belgede sahtecilik iddiası ile düzenlenen operasyonla 6 kişi ile ilgili tutuklama kararı çıktı.

2020 yılında devlet bankaları tarafından verilen ucuz konut kredisi desteği ile konut satış rakamları rekor üzerine rekor kırmış, Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık satış rekoru ise Temmuz ayında kırılmıştı. Yine konut sektörü geride bıraktığımız yılı son aylarda konut satış rakamlarının düşüşe geçmesine rağmen yıllık bazda en fazla konut satılan yıl olarak tamamlamayı başarmıştı. Artan konut satış rakamları akabinde tapu dairelerine yönelik denetimler artarken çok sayıda sahtecilik ve dolandırıcılık girişimi de tapu memurlarının dikkatli ve özverili çalışmaları ile önlenmiş, büyük başarılara imza atılmış, tapuda sahte satış girişimleri engellenmişti.

Yine bu kapsamda Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı olan Siverek Tapu Müdürlüğü’ne rüşvet operasyonu düzenlendi. Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından koordine edilen operasyona İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’de katıldı.

Siverek Tapu Müdürlüğünde resmi belgede sahtecilik ve rüşvet iddiası ile başlatılan tahkikat kapsamında düğmeye basıldı. Şanlıurfa ve Diyarbakır’da yapılan eş zamanlı operasyon ile 23 Şubat 2021 tarihinde aralarında Siverek Tapu Müdürlüğü çalışanlarının da olduğu 11 kişi gözaltına alınmıştı.

6 KİŞİ TUTUKLANDI !

Siverek ve Diyarbakır’da düzenlenen operasyon ile göz altına alınan 11 kişi ile ilgili Emniyet tarafından yürütülen işlemler tamamlandı. Mahkemeye sevk edilen 11 kişiden aralarında tapu müdürlüğünde çalışan memurların da olduğu 6 kişi tutuklandı. Diğer zanlıların serbest bırakıldığı mahkemede tutuklanan 6 kişiden üçünün Siverek Tapu Müdürlüğü çalışanları olduğu açıklandı.

Ne düşünüyorsunuz?

80 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Teslimlerinde KDV Oranı

Konya’da 41 Adet Arsa İhalesi