in

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden 28 Adet Dükkan Satışı

Sakarya’da 28 Adet İşyeri Belediye Tarafından Satışa Çıkarıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, iş merkezi içerisinde bulunan ve mülkiyetinde olan 28 adet dükkanın ihale usulü ile satılacağını duyurdu.

Ağustos ayı sonunda yayımlanan duyuru ile, işyeri satışı için Eylül ayı içerisinde bir ihale düzenleneceği açıklandı.

BELEDİYEDEN SATILIK İŞYERİ

Satışa sunulan işyerleri ile ilgili bilgi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 28 adet ofisin Adapazarı’nda yer alan Sakarya Ticaret Merkezi’nde bulunduğunu açıkladı. Satışlar, 2886 sayılı Devlet ihale Kanunu hükümlerine göre ihale edilecek.

İşyeri satışları için ihalenin 7 Eylül 2021 tarihinde düzenleneceğini bildiren belediye, başvuruların ilan edilen ihale tarihi öncesine kadar yapılması gerektiğini belirtti. İhale işlemleri, ilan edilen tarihte saat 15.00′ te Sakarya Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonunda yapılacak. Başvurular, ihale öncesine kadar tamamlanacak.

İhale Başvuru Yapacaklar için;

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, “İhaleye katılacak adayların, istenilen evrakları 7 Eylül 2021 günü saat 11.00’e kadar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre hazırlayıp eksiksiz bir şekilde Sakarya Büyükşehir Belediyesi İştirakler ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğüne teslim etmesi gereklidir.” açıklamasında bulundu.

Belediye başkanlığı satış işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili de bilgi verdi. Kurumun ilan metninde yer alan açıklamasına göre, satışlar peşin ya da taksitli olarak yapılabilecek. “Mülkiyeti Belediyemize ait Adapazarı İlçesi Güllük Mahallesi 27.L.1 pafta 633 ada 159 no’lu parsel üzerinde yapılacak olan Ticaret Merkezinde satışa sunulan kat irtifakı tesis edilmiş bağımsız bölümlerin; muhammen bedel, geçici teminat bedeli, konum, kat, bağımsız bölüm numarası ve ihale saati bilgileri verilmiş olup, bu taşınmazların satış işlemi peşin ya da taksitli olarak yapılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhaleye başvuracak olanlar ilk önce Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkalığı, İştirakler ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğünden ihaleye dair şartname ve ekleri alacaklar. İhale şartnamesi belediye tarafından 1000 TL’ye satışa çıkarıldı. İhale şartnamesini alanlar, şartnamede bulunan evrakları derleyip geçici teminat bedelini ödeyerek süreci tamamlayabilirler.

Ne düşünüyorsunuz?

81 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ömer Faruk Akbal : Finans kuruluşları sektörümüzün katma değerini görmeli !

Çocuklardan Birine Devredilen Ev Tapusu İptal Edilir Mi ?