in

Samsun Canik Belediyesi’nden Konut İmarlı Arsa Satışı

Arsa ihalesi 1 Eylül 2021 tarihinde …

Belediyeler kendi mülkiyetlerinde olan arsaları satışa çıkarıyorlar. Zaman zaman bu arsalar içerisinde yatırıma uygun arsalar da olabiliyor. Buna yönelik son ihale ilanını ise Samsun Canik Belediye Başkanlığı yayımladı.

10 KAT KONUT İMARLI ARSA İHALE İLE SATILACAK

Samsun Canik Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ihale ilanına göre ilçede bulunan 1.095 metrekarelik arsa ihaleyle satışa çıkarıldı. Bu arsanın yatırım açısından önünün açık olması ise imar durumuna bakılınca anlaşılıyor. Arsanın imar durumuna göre ticaret ve konut alanı olarak geçiyor. Ek olarak ise 10 kat imar izninin bulunduğu görülüyor.

Samsun Canik Belediyesi tarafından ihaleyle satılacak olan arsa için ihale bilgileri de kamuoyuna duyuruldu. Buna göre 1 Eylül 2021 Çarşamba günü bu arsa için satış ihalesi düzenlenecek. Arsa satış ihalesi Samsun Canik Belediyesi Encümen toplantı salonunda yapılacak. Düzenlenecek olan arsa satışı için ihalenin gerçekleştirileceği saatten (14:30) önce ihale tekliflerinin teslim edilmesi gerekiyor.

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI

Canik Belediyesi satışa çıkarılan konut imarlı arsanın muhammen bedelini de belirledi. Buna göre bu arsa için metrekaresi 4.350,00 TL’den toplamda 4 Milyon 766 Bin 860 TL’lik bir muhammen bedel belirlendi. 1.095 metrekare büyüklüğünde olan bu arsayı satın almak isteyenlerin ihalede teklif sunabilmeleri için ödemeleri gereken geçici teminat bedeli ise 143.005,82 TL olarak açıklandı.

İHALE NASIL YAPILACAK ?

Samsun Canik Belediye Başkanlığı arsa satış ihalesinin nasıl yapılacağını açıkladı. Buna göre 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesi gereği kapalı teklif usulü ile ihale gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyen gerçek ya da tüzel kişiler ihale tekliflerini kapalı bir zarf ile Canik Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim edecekler.

Belediye encümeni huzurunda tekliflerin bulunduğu zarflar açılarak ihale teklifleri değerlendirilecek. İhale şartlarını gerçekleştirenler arasında en yüksek teklifin sahibi ihaleyi kazanan şahıs olarak açıklanacak. Bu kişi ödeme taahhütlerini yerine getirerek arsanın yeni sahibi olacak ve arsa devir işlem yapılacak.

İhale ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

79 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kanal İstanbul Projesinde İkinci İhale Yapıldı !

Sancaktepe, Ümraniye, Kartal ve Tuzla’da Bulunan 49 Adet Gayrimenkul İhale İle Satılacak