in

Satışa Çıkarılan Kamu Konutları

Şubat ayına kadar başvurabileceğiniz ilanlar haberimizde…

Çoğunluğu belediye başkanlıklarından oluşan kamu kurumlarının Ocak ayının son gününe kadar başvurularını alacakları, ihale ile satılacak kamu konutlarını sizin için listeledik.

KAMU KURUMLARINDAN KONUT SATIŞ İLANLARI

Ev almayı planlayan vatandaşların seçeneklerinin arasında kamu kurumlarının satışları daha sık yer almaya başladı.

İhale ile yapılan satışlarda fiyatlar daha uygun olabiliyor. Uygun fiyatlı satışların yanısıra bazı bankaların kamu kurumlarının bu satışlarına özel konut kredisi sağlaması, kamu konutlarının satışlarına olan ilginin daha da artmasına neden oldu.

KAMU KURUMLARINDAN SATILIK KONUTLARA DAİR LİSTELER

Kamu kurumlarının satış listesinde bulunan gayrimenkuller için ilan edilen duyurular, yukarıda yer aldığı şekilde… Bu kurumların konut satış ilanlarına müracaatlar, kurumlardan alınacak şartnameler ile yapılacak.

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK ?

Söz konusu ilanların tamamı Resmi İlan Portalı üzerinden yayımlandı. İstekliler o site üzerinden kurumların satış duyurularına erişebilirler.

Satışlar için düzenlenecek ihalelere müracaat edecek adaylar başvurularını kurumların ilgili birimlerinden alınabilecek satış şartnamelerine göre yapacaklar. İhale müracaatları için zorunlu olan şartnameler belediyelerin emlak birimlerinden, diğer kurumların satış birimlerinden alınacak. Şartnameyi alanlar müracaatlarını şartnamede belirlenen evrakların kuruma teslim edilmesi ile yapabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

269 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Deprem Yönetmeliği Kapsamında Yapılacak Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yeni Tebliğ

Doğanın Sunduğu Huzuru Evinize Misafir Edin !