in

Satışlar 5’e Katlandı !

Türkiye İstatistik Kurumu açıkladı.

İNŞAAT FİRAMLARININ SATIŞ RAKAMLARI 5′ E KATLANDI !

TÜİK ve TCMB tarafından açıklanan verilere göre, inşaat firmalarının son 10 yıllık satış rakamları listesi oluşturuldu. Listeye göre, inşaat sektöründe hizmet veren firmaların toplam satış rakamları 2010 yılı itibari ile son 10 sene içerisinde 5 kat artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından yayımlanan “Sektör Bilançoları 2019” rapora göre Türk inşaat sektöründe yaşanan büyüme, inşaat firmalarının satışlarını da olumlu etkiledi. İnşaat sektörü son 10 senelik zaman dilimi içerisinde satış rakamlarını 5 kat arttırmayı başardı.

İNŞAAT FİRMALARININ 2010 YILINDA 96,3 MİLYAR LİRA OLAN BRÜT SATIŞ RAKAMLARI 2019 YILINDA 473 MİLYAR LİRAYA YÜKSELDİ

Türk inşaat firmalarının ve Türk müteahhitlerin uluslararası projelerde daha çok yer almaya başlaması ile birlikte inşaat sektörünün gücü de arttı. Açıklanan rakamlara göre 2010 yılında 96,3 milyar lira ile sınırlı kalan Türk inşaat firmalarının brüt satışları 2019 yılında büyük bir sıçrama yaparak 473,6 milyar liraya yükseldi. Yaşanan bu sıçramayı, Türkiye’ deki inşaat yatırımları ve inşaat firmalarının yurt dışında üstlenmiş oldukları projeler büyük oranda desteledi.

Ne düşünüyorsunuz?

47 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Meslektaşlarının Yaşadığı Problemler İçin Start Verdi

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Nedir ?