in ,

Şehit Aileleri Ve Gazilere 30 Ağustos Sürprizi !

”Sonraki projelerde dul ve yetimlere öncelik tanıyacağız.”

Şehit Aileleri Ve Gazilere 30 Ağustos Sürprizi voorgo.com

İstanbul’ un önemli sosyal konut projelerinden olan ve Başakşehir Belediyesi ile Akar Grup işbirliği ile yapılacak olan Yuvam Bahçeşehir Evleri’ nde konut sahibi olmaya hak kazanan yurttaşlar kur’a ile belirlendi. Bu projeden konut satın almak için müracaat yapan tüm şehit aileleri ve gazilere kolaylık sağlandı.

İstanbul’ un önemli sosyal konut projelerinden birine Başakşehir Belediyesi ile Akar Grup işbirliği ile başlandı. Bu kapsamda yapılacak olan Yuvam Bahçeşehir Evler’ i kur’a ile satışa çıkarıldı. Çok fazla ilgi gören projeden konut satın almak için toplam 12.814 yurttaş müracaat etti. 315 konut için yapılan bu müracaatların çok fazla olması nedeniyle Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, projede bulunan tüm konutların kur’aya dahil edilmesi talimatını verdi. Bu talimat akabinde Yuvam Bahçeşehir Projesi’ nde bulunan 752 konutun tamamı kur’aya dahil edildi.

Kur’ayı canlı olarak takip ettiler !

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’ nde gerçekleşen ve noter huzurunda yapılan kur’a çekimi ile Yuvam Bahçeşehir Projesi’ nde konut satın almaya hak kazanan isimler belirlendi. Koronavirüs tedbirleri sebebiyle kur’a çekimine yalnızca şehit aileleri ve gaziler davet edildi. Diğer katılımcılar, internet üzerinden noter huzurunda çekilen kur’ayı canlı olarak takip ettiler.

”Sonraki projelerde dul ve yetimlere öncelik tanıyacağız.”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bugün oldukça önemli bir proje için buradayız. 30 Ağustos sebebiyle bir de müjde vermek istiyorum. Yuvam Bahçeşehir Evleri’ nden konut satın almak için müracaat yapan tüm şehit ailelerini ve gazilerimizi kur’aya sokmadan konut sahibi yapacağız. Bundan sonraki projelerde ise dul ve yetimlere öncelik tanıyacağız.” dedi. Yapılan konuşmaların sonrasında noter huzurunda kur’a çekimine başlandı ve 752 konutun tamamının hak sahipleri belirlendi.

Ne düşünüyorsunuz?

299 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Denizli Acıpayam Belediyesi İhale Duyurusu voorgo.com

Denizli Acıpayam Belediyesi İhale Duyurusu

Konut ve İşyeri Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler voorgo.com

Konut ve İşyeri Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler.