in

Sektörün Yapısal Dönüşümü Pandemi İle Hızlandı

Gayrimenkul Yöneten Şirketlerde Performans Artacak !

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkan Yardımcısı Neşecan Çekici, gayrimenkul sektörünün yapısal bir dönüşüme hazırlandığını, bu sürecin pandemiyle daha da hızlandığını ifade etti.

GYODER Çözüm Platformu’nun dördüncü toplantısı, ‘Gayrimenkulde Etkin Yönetim: Mülk ve Tesis Yönetimi Sorunlarına Çözüm Önerileri’ başlığında konuşmacı olarak bulunan GYODER Başkan Yardımcısı, Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Kurucu ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici, mülk ve tesis yönetiminin değere katkısına değinerek gayrimenkul sektörünün temel ve yapısal bir dönüşüme hazırlandığına işaret etti. Bu sürecin pandemiyle daha da hızlandığını aktaran Çekici, bu esas yapısal dönüşüm sürecinde başrol oyuncularının tesis ve mülk yöneticileri olduğuna işaret etti. Kendilerinin birer katma değer yaratıcısı olarak sahnede olacaklarını dile getiren Çekici, yalnızca bina yapmak değil, onu canlı, işleyen bir mekanizmaya dönüştürmenin oldukça önemli olduğunu yönetimin doğru ele alınmasının hatta geliştirme aşamalarında başlayan bir yolculukta en başından konuşulmasının değeri çok etkilediğini kaydetti.

“ŞİRKET PERFORMANSI DA ARTACAK”

Bu tür yapıların artmasının gayrimenkul yöneten şirketlerde şirket performansının artıracağı ve böylece piyasa riskinin düşeceğini hesapladıklarını söyleyen Çekici, sektörün yeni vazifesinin, buradaki yüzdeleri bir prim, katsayı, endeks noktasında hesaplayabilmek olması gerektiğini aktardı.

Ne düşünüyorsunuz?

51 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kamu Bankaları Kredi Faiz Oranlarını Güncelledi !

Türkiye’den Gayrimenkul Alım Satımı Artacak