in

SGK ve Milli Piyango İdaresi’ne Ait 30 Adet Daire Satışa Sunuldu

İlana konu olan lojmanlar, ihale ile satılacak.

Lojman satışları için başvuru yapmak isteyenler, başvurularını direkt olarak kurumlara yapacaklar. İhale tarihine kadar yapılması gereken başvuru işlemleri temelde iki aşamadan oluşuyor. İlk olarak lojmanlar için SGK ve Milli Piyongo İdaresi tarafından satış fiyatları üzerinden belirlenen geçici teminat bedeli ödenecek. Akabinde ise ihale şartnamesinde bulunan diğer evraklar kuruma teslim edilecek.

30 ADET LOJMAN SATIŞI YAPILACAK

SGK ve Milli Piyango İdaresi tarafından yayımlanan lojman satış ilanında 30 adet konut yer alıyor. Ancak konutların çoğunluğu öncelikli satış kapsamında.. Bu bağlamda, Milli Piyango İdaresine bağlı olarak ilan edilen 1 konut, içerisinde ikamet eden kamu personeline satılacak.

SGK tarafından yapılan duyuruda, 29 konuttan yalnızca 1 tanesinin boş olduğu, 28 konutun dolu, öncelikli satış kategorisinde bulunduğu ilan edildi. Satışa çıkarılan konutlar arasında bulunan 1 daire için herkes başvuruda bulunabilecek.

Söz konusu konutların Başakşehir İkitelli’de Abdülhamithan Caddesi’nde yer aldığı açıklandı. Konutlar 77 metrekare büyüklüğünde. Boş konumda olan konutun satış fiyatı 505.000 TL olarak açıklandı.

İHALE TARİHİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhalenin 18 Ekim tarihinde yapılacağı duyuruldu. İhale başvurusunda bulunarak en yüksek teklifi verenler, konutu almaya hak kazanacaklar.

İhale başvuru işlemleri için İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası İl Milli Emlak Müdürlüğüne gidilecek ve ihale şartnamesi alınacak. Şartnamede bulunan esaslar kapsamında lojmanlar için başvuru yapılabilecek.

İhale ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

88 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ziraat Katılım’dan 177 TL Ödeyerek Konut Sahibi Olma Fırsatı !

5 İlde Arazi Toplulaştırma Kararı Alındı !