in

SGK’dan 14 İlde Taşınmaz İhalesi

SGK yeni bir ihale duyurusu ile gündeme geldi.

SGK, taşınmaz satış ihalesi düzenliyor ! 14 farklı ilde tarla, arsa, konut ve lojman satışı yapılacak. İşte ayrıntılar…

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK konut satışı, arsa, lojman ve tarla gibi birçok taşınmaz satışı için ihale ilanı yayımladı. 14 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale duyurusu kapsamında 14 farklı ilde satış yapılacağı açıklandı. 14 Ocak 2021 Perşembe tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan taşınmaz satışı ihale duyurusu ile aralarında Ankara, Bursa, Diyarbakır, Bolu, Çorum, Denizli, Erzurum, İzmir, İstanbul, Rize, Konya, Samsun, Sinop ve Sakarya’nın bulunduğu 14 ilde bulunan birçok taşınmaz ihale yöntemi ile satışa sunuldu.

İşte, Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Diyarbakır, Bursa gibi birçok il için verilen SGK taşınmaz satışı ihalesine dair ayrıntılar…

Yayımlanan ilanlar kapsamında mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu SGK‘ya ait olan birçok taşınmaz için açık artırma ile satış ihalesi düzenleneceği duyuruldu. Yayımlanan duyuruya göre söz konusu açık artırmanın 2 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olduğu, her taşınmaz için tek tek ilanda belirtilen tarih ve saatte yapılmak üzere ihalenin, 5 Şubat 2021 tarihinde sona ereceği bildirildi.

SGK taşınmaz satışı ihalesi için müracaat nasıl yapılır ?

Duyuruda, “İhaleye katılmak isteyenler, taşınmazın İhale dokümanını SGK’nın adresi üzerinden ücret ödemeden görme hakkına sahiptir. İhaleye katılmak için ise satın alınmak istenilen taşınmaz için belirlenen Şartname satın alma bedeli ve teminat bedeli ücreti SGK tarafından tahsilata yetki verilen bankalar üzerinden “Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeme yapma” talebiyle “Kurumsal Tahsilatlar” “SGK Mosip Sistemi” “Borca Karşılık Tahsilat” menüsünden Vergi Numarası ya da TC kimlik numarası ile 32 kodundan “Saymanlık Merkez Muhasebe” seçilerek Şartname Bedeli Kesin Teminat yatırılarak, Kurumun İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığının Adakale Sok. No: 30 Kızılay/ ANKARA adresinden alınması zorunludur.

Satın alınmak istenen gayrimenkul için SGK tarafından belirlenen ihale tarihi ve saatinden en az 1 gün önce saat 17:00’a kadar Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı adresine teslim edilmek zorundadır. Bu şartları gerçekleştiren kişi ve kurumlar açık artırma yöntemi ile satışa çıkartılan taşınmazlar için düzenlenen ihaleye katılmaya hak kazanır” bilgileri verildi.

Ne düşünüyorsunuz?

192 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Takyidat Nedir ?

Ankara-Eskişehir Devlet Yoluna Bağlanan Yenikent-Temelli Yolu Hizmete Açıldı