in

SGK’ya Ait 17 Gayrimenkul Satışa Çıkarıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre mülkiyeti SGK’ya ait ve Kocaeli ili sınırlarında bulunan 17 taşınmaz satışa sunulacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr web sitesinde yayımlanan ilana göre; Mülkiyeti SGK’ya ait Kocaeli Karamürsel ve İzmit ilçelerinde bulunan toplam 16 adet mesken ile 1 adet bina ve arsası niteliğindeki gayrimenkullerin satış ihalesi gerçekleştirilecek. İhale tarihi olarak 1 Nisan tarihi belirlendi.

Konutlar Kocaeli ili Karamürsel İlçesi Dereköy Köyü 149/8 Ada Parselde Bulunuyor

SGK konut satışlarının nasıl ve hangi yönetmeliğe göre yapılacağına dair bilgilendirme açıklamasında “Mülkiyeti Kurumumuza ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin (Kararname Numarası: 4) 423 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre (Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin (n) bendi hariç olmak suretiyle) açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır.” açıklamasında bulundu.

İhaleye katılmak isteyenler, taşınmazın İhale dokümanını, İdarenin adresinde bedelsiz olarak görebilirler. Satın alınmak istenilen gayrimenkul için belirlenen Şartname satın alma bedeli ve teminat bedelini; tahsilata yetkili bankalara “Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeme yapma” talebiyle başvuruda bulunarak,

“Kurumsal Tahsilatlar” “SGK Mosip Sistemi” “Borca Karşılık Tahsilat” menüsünden TCKN ya da Vergi Numarası ile 32 kodundan “Saymanlık, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/ Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Muhasebe” seçilerek Şartname Bedeli/ Kesin Teminat bedeli yatırılarak, taşınmazın bulunduğu İl Müdürlüğü ya da İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı Adakale Sok.No.30 Kızılay/ANKARA adresinden alınması zorunludur.

İhale ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz !

Ne düşünüyorsunuz?

88 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ, Uşak Karahallı Projesindeki Konutlar İçin Başvuru Almaya Başladı

Merkez Isparta Projesi İçin Geri Sayım Başladı