in , , ,

Tamamlanmamış Projelere Yatırılan Paralar Teminat Altına Alınacak

Emlak Katılım, inşaatçıları ve konut alanları güvence altına aldı !

Emlak Katılım Bankası’ndan inşaat sektöründe doğacak mağduriyetleri gidermek için yeni bir ürün hizmete sunuldu. Türkiye Sigorta ile yapılan iş birliği ile Bina Tamamlama Sigortası devreye sokuldu.

Emlak Katılım bankası, Bina Tamamlama Sigortası ürününü devreye soktu. Bu şekilde inşaatların tamamlanamaması durumunda doğacak mağduriyetlerin giderilebileceği bildirildi. Tüketicilerin gayrimenkul satın almak için tamamlanmamış projelere yatırdıkları paralar bu yolla teminat altına alınacak. İnşaat sektörü de güvenilir bir şekilde büyümeye devam edebilecek.

BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI DEVREYE SOKULDU

Türkiye’nin deprem kuşağında olması sebebiyle riskli yapıların acilen dönüştürülmesi gerekiyor. Bunun için de Emlak Katılım tarafından sektöre önemli avantajlar sağlanıyor. Kentsel dönüşüm projelerinde herhangi bir aksama meydana gelmemesi için hem inşaat firmalarını hem de vatandaşları korumaya alacak bir ürün için Emlak Katılım ile Türkiye Sigorta arasında işbirliği yapıldı.

Emlak Katılım ve Türkiye Sigorta işbirliği ile sunulan Bina Tamamlama sigortası hizmeti ön ödemeli konut projelerinden konut satın alanlar ile kentsel dönüşüm projelerine ödeme yapanların paralarını teminat altına alıyor. İnşaatı üstlenen müteahhit sorumluluklarını yerine getirmediği ve inşaatın ilerlemesinin durduğu anda sigorta şirketi devreye girecek. Bu şekilde inşaatların tamamlanması ya da konut alıcılarına yaptıkları tüm ödemelerin geri verilmesi şeklinde çözümler üretilebilecek.

FİRMALAR VE KONUT ALANLAR GÜVENCE ALTINA ALINIYOR !

Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat bayraktar yeni sigorta ürünü ile ilgili bir değerlendirme yaparak, “Emlak Katılım olarak ülkemizin ve vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak çözümler üretip bunları geliştirmeye devam ediyoruz. Depremlerde gelecek hasarlara, acil dönüşüme katkı sağlayacak bir ürünü devreye soktuk. Bina tamamlama sigortası üzerinde epeydir çalışıyoruz. Hem inşaat şirketlerimize hem de alıcı vatandaşlarımıza büyük faydaları olacak. Zira sektörden de böyle talepler bazı zamanlar dile getiriliyordu. İnşaat firmaları bu ürünle banka finansmanı tüketmeden yasal sorumlulukları olan bir teminata ulaşabiliyorlar. Tüketiciler de ödemelerini teminat altına alıyorlar.” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

132 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Mimar ve Mühendislik Ofisleri Muafiyet Kapsamına Alınmadı !

Kira Artış Oranı Mayıs 2021