in

Gayrimenkul Alım Satımında ‘TAPU GÜVENİLİR HESAP’ Uygulaması !

Emlak Katılım Bankası emlak sektöründe bir yeniliğe imza attı.

Emlak Katılım Bankası, Türkiye’de emlak sektöründe görülmemiş bir dönemi başlattı. Banka tarafından uygulanan Tapu Güvenilir Hesap ile artık gayrimenkul satışlarında yaşanan dolandırıcılık işlemleri de son bulacak. Yeni uygulama ile gayrimenkul alım satımları güvence altına alınacak.

RİSK SIFIRLANIYOR

Arsa, ev, iş yeri, gibi gayrimenkullerin satış prosedürlerinde bazen suistimaller meydana gelebiliyor ve çok büyük maddi zararlarla karşılaşılabiliyor. Bu hususta yaşanan mağduriyetleri gören Emlak Katılım bankası yeni bir sistem geliştirdi. Gayrimenkul satışlarında riski sıfırlayan yeni uygulama için Emlak Katılım Bankası ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Tapu Güvenilir Hesap uygulaması, Türkiye’de veya yurt dışında yaşayan müşterilerin vergi yükümlülüklerini kolayca yerine getirmelerine, gayrimenkul alım satım prosedürlerinde ödemeleri güvenilir bir şekilde yapmalarına izin veriyor.

TAPU GÜVENİLİR HESAP NEDİR ?

Tapu Güvenilir Hesap uygulaması kapsamında alıcı ve satıcı için müracaat durumunda hesaplar açılıyor. Bu hesaplar vasıtasıyla tapu harcı ve diğer prosedürler yapılabiliyor. Ayrıca tapu devri ile satış bedeli aynı anda gerçekleşebiliyor.

Alıcı ve satıcı tapu devri için tapu müdürlüklerine giderek prosedürlerini başlatıyorlar. Tapu Güvenilir Hesap ile Emlak Katılım bankası müşterilerin tapu prosedürlerini online olarak takip edebiliyor. Tapu müdürlüğünde tapu harcı ve diğer bedellerin tahsil edildiği, satış bedelinin ise bloke altına alındığı görülüyor. Ardından tapu devir prosedürüne onay veriliyor. Bu onayın akabinde ise satış bedeli üzerindeki bloke kaldırılarak satıcı tarafından kontrol edilebilir hale geliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

85 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ’nin İzmit’ te Yapacağı Konutlar İçin İhale Tarihi Netleşti

Çiftçilere ‘Toprak Analizi’ Çağrısı