in

Tapu İşlemlerinde Yeni Dönem !

15 Eylül’ den itibaren her tapu müdürlüğünde uygulanacak.

Farklı il ya da ülkelerde bulunan alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu prosedürü yapmasına imkan tanıyan uygulama 15 Eylül’ den itibaren tüm tapu müdürlüklerinde hizmete girecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ yaptığı açıklamada, taşınmaz mülkiyetinin devrini amaçlayan sözleşmelerin, alıcı ve satıcıların farklı tapu müdürlüklerinde bulunduğu durumlarda da yapılmasını sağlayan düzenlemenin 1 Ocak’ ta yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Bu kapsamdaki tapu prosedürleri için pilot uygulamanın, 17 Ocak’ ta Ümraniye, Çankaya, Büyükçekmece, Kepez, Bayraklı ve Bornova tapu müdürlükleri ile Berlin temsilciliğinde başlatıldığı ve uygulamanın daha sonra genişletildiği açıklandı.

“Bu uygulamayla birbirinden farklı yerlerdeki yurttaşların aynı anda bir tapu müdürlüğünde hazır bulunmasına gerek olmadan işlem yapması mümkün hale getirildi.Yurttaşlarımızın yaşadıkları yerden ayrılmadan ve günlük işlerini aksatmadan işlem yapmaları, zaman kaybının önlenmesi ile konaklama, seyahat vb. giderlerden tasarruf etmeleri sağlandı. Uygulama, pandemi sürecinde hastalığın yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması bakımından da önemli bir görev üstlendi. Pandemi sebebiyle evinden hatta yaşadığı şehirden çıkamayan yurttaşlarımızın tapu devir işlemleri aksamadan gerçekleşti.”

Bugüne kadar 352 işlemin yapıldığı uygulama, 15 Eylül’ den itibaren tüm tapu müdürlüklerinde hizmete girecek.

Ne düşünüyorsunuz?

55 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Milli Emlak Genel Müdürlüğü İskenderun’da 34 Kamu Konutunu Satışa Çıkardı !

Covid-19 New York' ta Emlak Sektörünü Vurdu voorgo.com

Covid-19 New York’ta Emlak Sektörünü Vurdu