in

Tapuda QR Kodlu Yeni Dönem !

Evler, iç dekorasyonuna kadar üç boyutlu görüntülenebilecek.

Hem konut alacaklar hem de konutunu satacak olan kişiler için tapuda yeni dönem başlıyor. QR kodlu tapular ile vatandaş artık konutun 3 boyutlu görüntüsüne, net metrekare bilgilerine, taşınmazda kaç kişinin yaşadığına kadar tüm bilgilere anında ulaşabilecek.

Son yıllarda artan konut satış rakamları dolandırıcıların da iştahını kabartırken ne yazık ki konut sahibi olmak isteyen birçok vatandaş dolandırıcıların hedefi oldu.

QR KODLU TAPULAR İLE EVLER, İÇ DEKORASYONUNA KADAR 3 BOYUTLU GÖRÜNTÜLENEBİLECEK !

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı, konu ile ilgili açıklama yaptı. “Apartmanı, hatta dairenin içini de gösterecek bir sistem getirmek için çabalarımız sürüyor. Yeni tapular QR kodlu olacak. Önce iki boyutlu tapu sistemini getiriyoruz, sonrasında üçüncü boyutu da ekleyeceğiz. Uçaklarımız 40 bin kilometrekareyi taradı, eğik görüntü aldı. Bu sayede üçüncü boyuta da ulaşmış olduk. Bizim web sitemizden girince önünüze üç boyutlu tapunuz gelecek” sözleri ile yeni sisteme dair önemli açıklamalar yaptı.

Yeni sistem ile konutların 3 boyutlu görüntüleri de tapuya işlenecek. Taşınmazların 3 boyutlu görüntüleri ile artık satılık konut arayan kişilerin tapu üzerinden bütün bilgilere erişebileceğini belirten Zeki Adlı, “Getirdiğimiz yeni sistemde binaya ya da apartmana gidip bakmanıza da gerek kalmayacak, bütün boyutları ve planları ile önünüzde olacak. Çünkü dairelerin iskan alırken teslim edilmiş iç planlarını da tapu ile ilişkilendirdik, oradan görme imkanı getiriyoruz” diyerek tapu sisteminde yeni sistemin büyük avantaj sunacağını dile getirdi.

KONUT FİYATI İÇİN TAPU YETERLİ OLACAK !

Yeni sistemde bina ya da arazinin ada parselini girip veya sokağını yazıp bakan bir kişi konutun fiyatını da sistem üzerinden görebilecek. Konut fiyatı için ortalama fiyat bilgisine ulaşan vatandaş artık dolandırıcıların kurbanı olmayacak. Söz konusu uygulama bilhassa yatırımlık arsa satın almak isteyen kişilerin yaşadıkları mağduriyetin önüne geçecek.

Ne düşünüyorsunuz?

288 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Evini Ve İşyerini Dönüştürmek İsteyenlere Banka Desteği !

Otoparkları İlçe Belediyeleri Yapacak