in

Tarım Arazileri Kiralama Modülü Kullanıma Sunuldu

Tarım Arazileri İnternetten Kiralanabilecek !

Tarım ve Orman Bakanlığı dijitalleşme kapsamında, çeşitli gerekçelerle atıl olabilecek arazilerin üretime yönlendirilmesi için Dijital Tarım Pazarı platformunda tarım arazileri kiralama modülünü kullanıma sundu.

Tarım ve Orman Bakanlığının atıl tarım arazilerini üretime kazandırmak için hayata geçirdiği yeni program ile hem arazi sahibi gelir elde edecek hem de atıl tarım arazileri üretime kazandırılacak.

Dijitalleşme çalışmaları kapsamında, Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, çeşitli gerekçelerle atıl olabilecek arazilerin üretime yönlendirilmesi için Dijital Tarım Pazarı platformunda tarım arazileri kiralama modülü kullanıma sunuldu. Böylece kiralamak isteyen kişiler ile kiraya veren kişiler dijital ortamda bir araya getirilecek.

Tarımsal üretim yapanlar arazi kiralama modülü ile kiralık tarım arazilerini dijital ortamda görebilecek. Bu sayede daha çok üretim ve gelir elde edilebilecek.

Tarım arazisini kiraya vermek isteyenler sisteme giriş yaparak, Tapu Kadastro Bilgi Sistemleri üzerinden üzerine kayıtlı tarım arazilerini dijital ekranda görebilecek ve modülde istenilen bilgileri sisteme basitçe girebilecek.

Bu kapsamda, tarım arazisini kiralamak isteyenler; arazisinin kuru veya sulu tarıma uygunluğunu, sulama sisteminin olup olmadığını, geleneksel, organik tarım, iyi tarım veya örtü altı üretim mi olduğunu, araziye ekilen, ekilebilecek ürünleri ve dönüm bilgilerini sisteme kaydedecek, bunun dışında arazinin fotoğrafını koyabilecek ve ayrıntılı bilgileri de açıklama bölümüne yazabilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

245 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kentsel Dönüşüm Kredisinin Limiti Artıyor !

Esnafa Kira Yardımı Konusunda Önemli Gelişme !