in

Tarım İşçileri Sokağa Çıkma Yasaklarından Muaf Mı ?

Tarım işçileri sokağa çıkma yasağı günlerinde nasıl muafiyet alacaklar ?

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni koronavirüs tedbirlerini kamuoyuna duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı bilgilendirmeye göre Türkiye’nin 81 ilinde tam kapanma uygulanacak. 29 Nisan saat 19:00’da başlayacak olan sokağa çıkma yasakları 17 Mayıs saat 05:00’a kadar devam edecek. Bu tarihler arasında sıkı bir şekilde sokağa çıkma yasağı uygulaması yapılacak.

TARIM İŞÇİLERİ SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINDAN MUAF MI ?

Tam kapanma kapsamında sokağa çıkma yasağı muafiyetleri ile ilgili büyük bir merak yaşanıyor. Özellikle tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilmesi için tarım işçilerinin sokağa çıkma yasaklarından ne şekilde muaf olacakları araştırılıyor. Üretim sürecinin aksamaması ve tarımsal faaliyetlerin devam edebilmesi için özellikle ekim ve dikim dönemine denk gelen bu sokağa çıkma yasağı döneminde tarım işçilerinin ne şekilde yasak kapsamına çıkabilecekleri merak ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının sonrasında sokağa çıkma yasağı muafiyeti almak isteyen tarım işçilerine yönelik bir açıklamada bulunarak, “Tarımsal faaliyetlerin devam edebilmesi için tarım işçilerinin ne şekilde sokağa çıkma yasaklarından muaf olabilecekleri İçişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlar tarafından açıklanacak.” dedi.

TARIM İŞÇİLERİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MUAFİYET BELGESİNİ NASIL ALIR ?

Tarım işçilerinin sokağa çıkma yasaklarına dair bilgilendirilmeleri İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan sokağa çıkma yasağı genelgesi ile netleşecek. Ancak daha önceki programlar da dikkate alındığında tarım işçileri sokağa çıkma yasağı muafiyet belgelerini il ve ilçe Tarım Müdürlükleri üzerinden alabilecekler. Gerekli belgelerle bu kurumlara başvuran tarım işçileri sokağa çıkma yasaklarından muaf olacaklar. Bu işlemlerin online şeklinde de yapılabilmesi için tüm şartların zorlanacağı açıklandı.

Ne düşünüyorsunuz?

111 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kiracı Evden Nasıl Çıkarılır ?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır ?