in

Tasfiye Edilen 21 Şirketten Bazıları Devredilecek !

BDDK açıkladı !

Son dönemde hem sektörde hizmet veren firma sayısı hem de bu firmalarda birikim yapan kişilerin sayısında rekor artış yaşanması üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı faizsiz finansman şirketleri ile ilgili yeni bir düzenlemeye gitmişti. Yapılan düzenlemede bu sektörde hizmet vermek isteyen şirketlere sermaye şartı ve yeni kriterler belirlenmişti.

Süreçte 21 şirket ile ilgili tasfiye kararı çıkmış, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından alınan kararla bu şirketler ile ilgili süreci yürütme görevi TMSF’ye verilmişti. Süreçte BDDK tarafından yeni bir son dakika açıklaması yapıldı.

TASFİYE EDİLEN TASARRUF FİNANSMAN ŞİRKETLERİ HAKKINDA SON DAKİKA AÇIKLAMASI !

Konu ile ilgili BDDK resmi internet sitesi üzerinden yapılan son dakika açıklaması ile yeni karar ilan edildi. Yapılan duyuruda “BDDK ve TMSF olarak dört aydır yaptığımız çalışmalar neticesinde, tasarruf finansman şirketlerinin yaptığı uzun vadeli sözleşmeler sebebiyle tasfiye sürecinin 10 yılı aşacağı öngörüldüğünden, faaliyetlerine devam eden iki şirketin istekleri kabul edilmiştir. Buna göre, tasfiye durumundaki 21 şirketten 6 şirketin sözleşmeleri, Katılım Evim ve İmece Evim’e devredilecektir” denilerek 6 şirketin Katılım Evim ve İmece Evim şirketine devredileceği ilan edilmiş oldu.

Atılan imzalar ile daha önce Çözüm Tasarruf A.Ş isimli firmayı Birevim A.Ş.’nin aldığı duyurulmuştu. Yeni duyuru ile hak sahiplerini güvenliğini sağlamak adına tasfiye durumundaki 21 şirketten 6 tanesinin müşterileri, yıllarca beklemeden, en az mağduriyetle ev ya da otomobil sahibi olmalarının sağlanacağının altı çizildi.

Ne düşünüyorsunuz?

78 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Sektöründe Pazar Değeri Ne Demek ?

Teminat Amaçlı Değerleme Nedir ?